Recenze – Laserová tiskárna Brother HL-1110E6 min čtení

Recenze laserové černobíle tiskárny Brother HL-1110E

Po úvodu do problémů s výběrem tiskárny se dostávám k recenzi mé tiskárny koupené asi před rokem. Pravděpodobně tuto stránku už čtou pouze ti, kteří nechtějí tisknout fotky a kupovat inkoustovou tiskárnu. Pokud chcete inkoustovou tiskárnu, pak čtete dále zbytečně.

Pár slov o tiskárně

Prvně asi všechny zajímá cena a kde ji koupit. ZDE  si tedy prohlédněte specifikace a její obrázky, ale nezapomeňte se pak vrátit zpět! Dá se koupit už za cca 1300,- Kč, což je super cena na laserovou tiskárnu. Po rozbalení mne překvapila její malá velikost oproti mé druhé inkoustové tiskárně. S tiskárnou je dodáván základní originální černý toner na který jsem při nastavení koncept a úspora tisku vytisknul 1.762 stran textu a pár modelů aut.

Vzhledově je to šedá kostka s jedním tlačítkem a dvěmi LED diodami. Spodní zásobník je na 150 čistých papírů A4 a horní (výstupní) je na 100 papírů. Tiskárna se dost zahřívá (zažehluje se cca 300°C) takže po 30 stránkách už na její horní straně neudržíte ruku. Při tisku hodně stránek po sobě se tiskárna co cca 15-30 stránek na chvíli zastaví a čeká až trochu zchladne. Jinak jede tisk stránka za stránkou. Pouze první stránka trvá nejdéle, protože se musí rozehřát zažehlovací válec. Ten je možno nastavit na nižší nebo vyšší teplotu, podle toho zda chcete toner více zažehlit nebo naopak máte tenký papír a nechcete ať se zkroutí.

Tiskárna je dost hlučná, ale ne o moc více než inkoustové tiskárny.

Vyměnitelné díly a toner

Tiskárna samozřejmě nebude fungovat navždy. Je potřeba některé věci občas vyměnit. Mluvíme tu hlavně o toneru, který vydrží okolo 1.000 stran a dá se sehnat od 170,- Kč neoriginálního (alternativního) toneru, až po ten originální za 1.500,- Kč. Většina lidí (nevím proč) neoriginální toner zatracuje jako nekvalitní, který vytiskne pár stránek. Osobně kupuji TENTO toner, který v naprosto stejné kvalitě jako originál vytiskne 900-1200 stran. Kdybych měl kupovat originální, tak by cena tisku byla o hodně vyšší. Navíc u mnoha prodejců by mě vyšla levněji celá nová tiskárna než jen toner.

Další součást, která se musí měnit je tiskový válec. Zde bych měl asi zmínit jak tiskárna vůbec funguje. Na tiskový válec se laserem nakreslí stránka, kterou tiskneme. Tam kde svítil laser je válec nabitý a při průchodu okolo toneru se na tyto místa přitáhne toner, ten se pak přenese na papír a zažehlí zažehlovacím válcem. Pro názornost přidávám i obrázek funkce.800px-Laser-printer-diagram-cs.svg

Zdroj: Wikipedie

Tiskový válec by měl podle výrobce vydržet 10.000 stran. Osobně jsem natiskl už přes 6.000 stran a vše funguje i nadále v pořádku. Nový tiskový válec (pro kompletnost ZDE ) se dá koupit za 400,- Kč a zase máte dalších 10 tisíc stránek klid. Nevím jak přesně se pozná chyba tiskového válce, ale na tisku nepozoruji žádné chyby.

Shrnutí

Doufám, že jsem na první stránce nastínil problémy obou typů tiskáren, a že jsem na druhé stránce dostatečně tiskárnu zrecenzoval. Pro jistotu to ještě shrnu.

Pokud chcete tisknou fotky, pak si kupte inkoustovou tiskárnu s co nejvíce barvami.

Pokud chcete levný tisk, pak určitě laserovou tiskárnu, kde toner nikdy nezaschne a vydrží skoro na vždy. Tisk je mnohonásobně levnější pokud kupujete neoriginální toner a tiskový válec. Výdrž takového toneru je taky o mnoho větší než u inkoustu, kde je náplň dražší.

Za málo peněz hodně muziky. Určitě tuto tiskárnu doporučuji a doufám, že bude tak jako mě sloužit dlouho a skvěle.

Pokud se vám článek a recenze líbila dejte like nebo sdílejte 😉

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Readers Comments (2)

  1. Presne tak, záleží kto čo potrebuje. Ja som pri hľadaní zohľadňoval v úvahu lacný tisk, ľahko a lacno zohnateľné náhradné náplne, možnosť formátu A3 pri tlačení i skenovaní. Po prehľadaní hodne stránok som sa rozhodol kúpiť multifunkčné zariadenie Brother MFC-J6520DW ktoré už používam takmer 1 rok. Kupoval som ho 06.12.2015 za 4680 Kč. Kompatibilná náplň so 14ml atramentu sa dá zohnať už od neuveriteľných 40 Kč. K dispozícií sú aj plniteľné náplne kde pri doplnení 14 ml cena klesne až na 6 Kč a 40 halierov a samotný inkoust vydrží 3 až 4 roky bez zaschnutia. Od tej doby cena tohoto zariadenia stúpla čo potvrdzuje že sa jedná o dobrý výrobok.

    Odpovědět
  2. uz davno nieje pravda ze laser tlaci lacnejsie. Kupil som niekolko tlaciarni Epson s tankovacim boxom a cena na stranu je prakticky zadarmo. Bezny domaci uzivatel ma problem ten toner spotrebovat v case zivotnosti tonera. Jedna farba stoji 5euro a tlacim na nej 4 tisic stran. Farbu dolievam do tankovacieho boxu, ktory je z boku tlaciarne. Vsetko je original EPSON, aj farby. Pri takej cene sa fejky ani neoplati vyrabat. Cena takejto tlaciarne je vyssia, zacinaju okolo 120euro, v akcii sa da kupit vyssi model s wifi, je to multifunkcna so skenerom. V cene je 2x cierna farba a z kazdej farby jedna napln. Tento uvodny balik vystaci na tisice stran vo farbe, fotky, plnofarebne letaky. Domacnost s tym vydrzi 3 roky bez vymeny farby. Problem zaschnuteho atramentu nastava asi az po pol roku odstavky, ale nie je problem to rozbehat a tlacit dalsie roky. ak sa vytlaci za mesiac len jedna stranka, farba nevyschne. https://www.epson.cz/for-home/ink-tank-system

    Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings