Recenze – Laserová tiskárna Brother HL-1110E6 min čtení


Denně omývané téma jakou tiskárnu vybrat. Zda inkoustovou nebo laserovou. Zda barevnou či černobílou. Pokusím se u této recenze popsat všechny pro a proti mnoha variant tiskáren. Zejména se ale zaměřím na skvělou a velmi levnou laserovou tiskárnu Brother HL-1110E, kterou pořídíte už za cca 1.300,- Kč.

Laserová nebo inkoustová ?

Prvně bych začal hlavními informacemi, výhodami a nevýhodami tiskáren. Bavit se budu o dvou nejvíce rozšířených typech tiskáren mezi lidmi. Každý kdo uvažuje o koupi tiskárny zvažuje, kterou z nich koupit. Každá z nich má výhody i nevýhody a hlavní věcí je to, že každá je určena pro jiný tisk!

Inkoustová tiskárna je dnes většinou levnější než laserová. Na druhou stranu cena tisku je vyšší, a to protože inkoust do tiskárny je drahý a nedá se na něj vytisknout mnoho stránek. Mimo to často už po měsíci zaschne, a pokud není uživatel znalý, tak ho čeká servis a čištění hlav. Inkoustová tiskárna umí ale skvěle tisknou fotky a obrázky. Pokud tedy chcete tisknout fotky, určitě musíte koupit tiskárnu inkoustovou s co nejvíce barvami inkoustu. Tím jsme se dostali k hlavní věci proč si vybrat inkoustovou tiskárnu. Inkoustová tiskárna dokáže při tisku fotek „vystřelovat“ jednotlivé kapičky neuspořádaně, takže se barvy hezky slijí dohromady. U laserové tiskárny jde jasně vidět mřížka pixelů, protože laserové tiskárny mají „kapičky“ barvy strukturované do jasně dané mřížky. Fotky pak nevypadají nijak přirozeně. Inkoustové tiskárny dnes dokáží pracovat s velmi malými kapičkami, a tak vytvořit opravdu hustý a kvalitní tisk.  Problémem je již zmíněný zasychající inkoust. Tyto tiskárny je potřeba udržovat několikrát měsíčně v chodu všemi barvami.

Oproti inkoustu je toner (originální) o hodně dražší, ale odmění nás o mnoho více vytištěných stránek na jeden toner. Pořizovací ceny laserových tiskáren jsou taky většinou vyšší a pokud se jedná o barevné laserovky, pak je cena už opravdu vysoko. Pokud se rozhodnete, že fotky tisknout nepotřebujete a stačí vám dokumenty pouze černobíle, můžete ušetřit na tisku právě s laserovou tiskárnou, kde tisk vychází na 0,6,- Kč na stránku (cena je součet opotřebení tiskárny, tiskového válce, neoriginálního toneru a elektřiny). Jelikož tiskne strukturovanými pixely do mřížky, nehodí se ani s barevnou laserovou tiskárnou tisknout fotky. Za to se tiskárna hodí na velké množství dokumentů s textem a jednoduché grafy. Stručně řečeno na fotky jedině inkoust a na levný a jednoduchý tisk černobíle laserovou tiskárnu.


Pokračujte na další stránku…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 49 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Sdílej !

Readers Comments (2)

  1. Presne tak, záleží kto čo potrebuje. Ja som pri hľadaní zohľadňoval v úvahu lacný tisk, ľahko a lacno zohnateľné náhradné náplne, možnosť formátu A3 pri tlačení i skenovaní. Po prehľadaní hodne stránok som sa rozhodol kúpiť multifunkčné zariadenie Brother MFC-J6520DW ktoré už používam takmer 1 rok. Kupoval som ho 06.12.2015 za 4680 Kč. Kompatibilná náplň so 14ml atramentu sa dá zohnať už od neuveriteľných 40 Kč. K dispozícií sú aj plniteľné náplne kde pri doplnení 14 ml cena klesne až na 6 Kč a 40 halierov a samotný inkoust vydrží 3 až 4 roky bez zaschnutia. Od tej doby cena tohoto zariadenia stúpla čo potvrdzuje že sa jedná o dobrý výrobok.

    Odpovědět
  2. uz davno nieje pravda ze laser tlaci lacnejsie. Kupil som niekolko tlaciarni Epson s tankovacim boxom a cena na stranu je prakticky zadarmo. Bezny domaci uzivatel ma problem ten toner spotrebovat v case zivotnosti tonera. Jedna farba stoji 5euro a tlacim na nej 4 tisic stran. Farbu dolievam do tankovacieho boxu, ktory je z boku tlaciarne. Vsetko je original EPSON, aj farby. Pri takej cene sa fejky ani neoplati vyrabat. Cena takejto tlaciarne je vyssia, zacinaju okolo 120euro, v akcii sa da kupit vyssi model s wifi, je to multifunkcna so skenerom. V cene je 2x cierna farba a z kazdej farby jedna napln. Tento uvodny balik vystaci na tisice stran vo farbe, fotky, plnofarebne letaky. Domacnost s tym vydrzi 3 roky bez vymeny farby. Problem zaschnuteho atramentu nastava asi az po pol roku odstavky, ale nie je problem to rozbehat a tlacit dalsie roky. ak sa vytlaci za mesiac len jedna stranka, farba nevyschne. https://www.epson.cz/for-home/ink-tank-system

    Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings