Recenze – Laserová tiskárna Brother HL-1110E6 min čtení


Denně omývané téma jakou tiskárnu vybrat. Zda inkoustovou nebo laserovou. Zda barevnou či černobílou. Pokusím se u této recenze popsat všechny pro a proti mnoha variant tiskáren. Zejména se ale zaměřím na skvělou a velmi levnou laserovou tiskárnu Brother HL-1110E, kterou pořídíte už za cca 1.300,- Kč.

Laserová nebo inkoustová ?

Prvně bych začal hlavními informacemi, výhodami a nevýhodami tiskáren. Bavit se budu o dvou nejvíce rozšířených typech tiskáren mezi lidmi. Každý kdo uvažuje o koupi tiskárny zvažuje, kterou z nich koupit. Každá z nich má výhody i nevýhody a hlavní věcí je to, že každá je určena pro jiný tisk!

Inkoustová tiskárna je dnes většinou levnější než laserová. Na druhou stranu cena tisku je vyšší, a to protože inkoust do tiskárny je drahý a nedá se na něj vytisknout mnoho stránek. Mimo to často už po měsíci zaschne, a pokud není uživatel znalý, tak ho čeká servis a čištění hlav. Inkoustová tiskárna umí ale skvěle tisknou fotky a obrázky. Pokud tedy chcete tisknout fotky, určitě musíte koupit tiskárnu inkoustovou s co nejvíce barvami inkoustu. Tím jsme se dostali k hlavní věci proč si vybrat inkoustovou tiskárnu. Inkoustová tiskárna dokáže při tisku fotek “vystřelovat” jednotlivé kapičky neuspořádaně, takže se barvy hezky slijí dohromady. U laserové tiskárny jde jasně vidět mřížka pixelů, protože laserové tiskárny mají “kapičky” barvy strukturované do jasně dané mřížky. Fotky pak nevypadají nijak přirozeně. Inkoustové tiskárny dnes dokáží pracovat s velmi malými kapičkami, a tak vytvořit opravdu hustý a kvalitní tisk.  Problémem je již zmíněný zasychající inkoust. Tyto tiskárny je potřeba udržovat několikrát měsíčně v chodu všemi barvami.

Oproti inkoustu je toner (originální) o hodně dražší, ale odmění nás o mnoho více vytištěných stránek na jeden toner. Pořizovací ceny laserových tiskáren jsou taky většinou vyšší a pokud se jedná o barevné laserovky, pak je cena už opravdu vysoko. Pokud se rozhodnete, že fotky tisknout nepotřebujete a stačí vám dokumenty pouze černobíle, můžete ušetřit na tisku právě s laserovou tiskárnou, kde tisk vychází na 0,6,- Kč na stránku (cena je součet opotřebení tiskárny, tiskového válce, neoriginálního toneru a elektřiny). Jelikož tiskne strukturovanými pixely do mřížky, nehodí se ani s barevnou laserovou tiskárnou tisknout fotky. Za to se tiskárna hodí na velké množství dokumentů s textem a jednoduché grafy. Stručně řečeno na fotky jedině inkoust a na levný a jednoduchý tisk černobíle laserovou tiskárnu.


Pokračujte na další stránku…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Readers Comments (2)

  1. Presne tak, záleží kto čo potrebuje. Ja som pri hľadaní zohľadňoval v úvahu lacný tisk, ľahko a lacno zohnateľné náhradné náplne, možnosť formátu A3 pri tlačení i skenovaní. Po prehľadaní hodne stránok som sa rozhodol kúpiť multifunkčné zariadenie Brother MFC-J6520DW ktoré už používam takmer 1 rok. Kupoval som ho 06.12.2015 za 4680 Kč. Kompatibilná náplň so 14ml atramentu sa dá zohnať už od neuveriteľných 40 Kč. K dispozícií sú aj plniteľné náplne kde pri doplnení 14 ml cena klesne až na 6 Kč a 40 halierov a samotný inkoust vydrží 3 až 4 roky bez zaschnutia. Od tej doby cena tohoto zariadenia stúpla čo potvrdzuje že sa jedná o dobrý výrobok.

    Odpovědět
  2. uz davno nieje pravda ze laser tlaci lacnejsie. Kupil som niekolko tlaciarni Epson s tankovacim boxom a cena na stranu je prakticky zadarmo. Bezny domaci uzivatel ma problem ten toner spotrebovat v case zivotnosti tonera. Jedna farba stoji 5euro a tlacim na nej 4 tisic stran. Farbu dolievam do tankovacieho boxu, ktory je z boku tlaciarne. Vsetko je original EPSON, aj farby. Pri takej cene sa fejky ani neoplati vyrabat. Cena takejto tlaciarne je vyssia, zacinaju okolo 120euro, v akcii sa da kupit vyssi model s wifi, je to multifunkcna so skenerom. V cene je 2x cierna farba a z kazdej farby jedna napln. Tento uvodny balik vystaci na tisice stran vo farbe, fotky, plnofarebne letaky. Domacnost s tym vydrzi 3 roky bez vymeny farby. Problem zaschnuteho atramentu nastava asi az po pol roku odstavky, ale nie je problem to rozbehat a tlacit dalsie roky. ak sa vytlaci za mesiac len jedna stranka, farba nevyschne. https://www.epson.cz/for-home/ink-tank-system

    Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings