Photoshop – díl 1: Nový projekt, Brushe, Vzory, Štětec, Guma, Vrstvy a Efekty13 min čtení

textura

Naučím vás ve photoshopu tvořit grafiku, animace, fotomontáže, upravovat fotografie a retušovat.

Tak to by byl stručný začátek ať víte co čekat 😀 Přítel mě dokopal k napsání dalšího článku, tak jsem se rozhodla, že vás naučím s Photoshopem. Nebudu začínat jako jiné návody se seznámením s prostředím a učením takových základů, při kterých jen nastavujete program nebo se jen učíte s programem, aniž byste na plátně viděli nějaký přínosný výsledek (stejně si tímto způsobem nic nezapamatujete). Mě osobně takové návody po chvíli omrzí, a proto začnu rovnou s něčím, co se vám bude líbit a na čem uvidíte výsledky. Během cesty k hlavnímu bodu tohoto návodu se naučíte i další důležité věci které využijete. Podíváme se na Efekty a Brushe photoshopu. Photoshop je jednoduchý program, stačí vám znát základ, abyste byli schopni vytvořit vlastní grafiku.

Pro začátek si obstarejte photoshop, je jedno jakou verzi (CS2, CS3..CS6, CC). Adobe photoshop CS2 je v plné verzi zdarma ke stažení na oficiálním webu Adobe. Stejně tak 30ti denní trial nejnovější verze.

Photoshop CS2 plná verze ZDE

Photoshop CC trial verze ZDE

A ještě velmi důležitá a užitečná věc: ZMĚŇTE SI POČET KROKŮ ZPĚT!
(To je klasické CTRL+Z, pro ty kdo neví. V photoshopu je to jako výchozí nastaveno ALT+CTRL+Z. Tato funkce umožňuje vrátit vaše poslední nevydařené kroky) Když nainstalujete photoshop a poprvé ho spustíte, jako výchozí je 20 kroků zpět. Já se hodně často vracím do velkých dálek když zjistím, že jsem někde svou nepozorností napáchala velké škody. Naštěstí se můžu vrátit třeba i o 300 kroků zpátky. Ale to jsem si musela nastavit.
KDE? Úpravy > Předvolby > Výkon. Tam naleznete „Počet stavů historie“. Já mám docela výkonný počítač, tak jsem si to dala na 500, to mi stačí. Vy si to dejte třeba na 200.

Když už jsme u úprav, ve všech programech se pro „krok zpět“ používá CTRL+Z. Ale photoshop to má jinak a to je nepříjemné, proti zvyku, zbytečné mačkat 3 tlačítka když je to nejpoužívanější klávesová zkratka. Úpravu klávesových zkratek naleznete v Úpravy > Klávesové zkratky…

A… ještě poslední věc ke zjednodušení používání. Přibližovat a oddalovat můžete zadáním procent vlevo dole, ale jednodušší je držet ALT a rolovat kolečkem myši. Další možnost je mít Navigátor v levém panelu kde byste měli mít i Barvy a Vrstvy. Pokud tam navigátor není, tak ho zapněte v Okna > Navigátor

navigátor


Tak to bychom měli. Začínáme na druhé straně!

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings