Photoshop – díl 1: Nový projekt, Brushe, Vzory, Štětec, Guma, Vrstvy a Efekty13 min čtení


1. Nový projekt

Klikněte na: Soubor > Nový… a otevře se vám okno s nastavením projektu.

Nový...

Nový projekt podrobně:
Přednastavení: když ho rozkliknete, tak vám vyjede roletka, kde jsou věci jako Mezinárodní papír, Americký papír, Mobily a zařízení atd.. Jsou to používané formáty/velikosti plátna. Třeba pod mezinárodním papírem najdete klasické velikosti A5, A4, B4…

Velikost: Pokud si vyberete v přednastavení nějakou z možností (třeba výše zmíněný Mezinárodní papír) tak zde uvidíte nabídku formátů spadajících do vámi vybraného Přednastavení (třeba A6, A5, A4…)

Šířka, Výška: To je myslím jasné, zadáváte velikost. Za číslem si zvolíte, v jakých jednotkách to zadáváte. Při tvorbě grafiky se používají obr. body, a když máte udělat třeba vizitku tak to zadejte klidně v milimetrech. Je doufám jasné, že 1 mm není to samé co 1 obr. bod.

Rozlišení: pokud tvoříte grafiku na web (nějaké ozdobné nadpisy, banner…), tak se používá 72 dpi (obr. bodů / palec). Je to takové rozlišení pro monitor. Ale pokud děláte grafiku pro tisk, tak zvolte 300 dpi.

Režim barvy: RGB je zobrazení barev pro monitor (používá se třeba na webech) a CMYK je pro tisk. Pokud chcete vytisknout něco co je v RGB, tak se pak budete divit, že ty barvy vypadají jinak, že mají jiné odstíny. RGB má totiž jiné barvy než CMYK, to je ten důvod.

Obsah pozadí: není co vysvětlovat. Bílé pozadí, průhledné pozadí…

Vy teď třeba nastavte projekt na 1000×600 obr. bodů a rozlišení na 72 obr. bodů / palec. Režim RGB a bílé pozadí. Klikněte na OK a objeví se vám plátno.

plátno


Pokračujte na další stranu 

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 49 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Sdílej !

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings