Photoshop – díl 1: Nový projekt, Brushe, Vzory, Štětec, Guma, Vrstvy a Efekty13 min čtení


2. Štětec, barvy

Klikněte v levém panelu na obrátek štětce. štětec Poté by se vám měl změnit panel nahoře, na panel patřící ke štětci. panel štětce
V tom vrchním panelu by jako druhé tlačítko měla být ikonka znázorňující velikost štětce, klikněte na to. Rozbalí se nabídka štětců a posuvníky se změnou velikosti a tvrdosti (čím menší tvrdost, tím rozostřenější okraje).

Nastavte velikost štětce třeba na 64, tvrdost na 100% a tvar(/stopu/brush) si vyberte jaký chcete.

Úprava štětce

Změňte si barvu štětce na jinou.
Vpravo byste měli mít panel Barvy. Pokud ten panel nevidíte, tak v pravém panelu půjde rozkliknout z malé záložky „Barvy“ a nebo z ikonky s kelímkem štětců. Pokud tam prostě není tak ho zapněte na vrchním panelu Okna > Barvy

Barvy

Štětec podrobně:
Některé ikonky mají v pravém dolním rohu malý trojúhelník. To znamená, že když na ně dlouze kliknete myší, tak se zobrazí i jiné nástroje. Proklikejte takto levý panel a vyzkoušejte různé skryté nástroje, ať máte přehled. Třeba u štětce se dá rozkliknout Míchací štětec, Tužka atd.
Panel štětce:
Krytí a Hustota: Nastavujete tím průhlednost štětce. Udělejte si třeba 2 čáry při různých nastaveních. Nejprve si nastavte krytí štětce (nebo hustotu, je to víceméně jedno) na 100% a udělejte první čáru. Pak si nastavte krytí na 70 % a udělejte druhou čáru, nejlépe jiné barvy a překřižující tu první ať průhlednost vidíte.
Stopy štětce/Brushe: Je to to v okně se změnou velikosti štětce. Jsou tam různé tvary štětců. Je tam třeba tráva, list, textura zdi atd. Brushe si můžete vytvořit vlastní, ale co je snažší-můžete si je i stáhnout. Pak budete moci využívat ve své grafice třeba rostlinné ornamenty, blesky, oheň… Brushům se budu věnovat na poslední straně.


Pokračuje na další stranu

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 49 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Sdílej !

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings