Photoshop – díl 1: Nový projekt, Brushe, Vzory, Štětec, Guma, Vrstvy a Efekty13 min čtení


4. Efekty

2x klikněte na vrstvu ve které máte čmáranici (na obrázek vrstvy nebo někam za názvem vrstvy. Pokud kliknete do názvu, tak se akorát otevře úprava názvu). Objevilo se nám okno „Styl vrstvy“
Styl vrstvy(pokud máte jinou verzi tak je máte v jiných pořadích)

Tam si můžete zaškrtnout jaké efekty chcete na čmáranici aplikovat. Třeba vržený stín, překrytí vzorkem, obtáhnutí, atd. Zaškrtnutím efektu to nekončí. Když kliknete na název efektu, tak se vám zobrazí možnosti jeho úprav. Třeba u stínu můžete stín zjemnit, zvětšit, vrhat ho z jiného úhlu atd. U vzorku můžete vybrat jiný vzorek, zvětšit/zmenšit ho, zeslabit jeho krytí… Proklikejte si všechno, nejlépe se to naučíte, když vše vyzkoušíte.

Vy si třeba zaškrtněte „Vržený stín“ a „Úkos a reliéf“. V Úkos a reliéf si nastavte velikost na 8 a ve „Vržený stín“ si nastavte vzdálenost na 10 a velikost na 7. Můžete si změnit i úhel.

nastavte

Klikněte na OK. Nyní by měla čmáranice mít pod sebou stín a celá by měla trochu vystupovat. Můžete si všimnout, že v panelu vrstev se objevily pod vrstvou s čmáranicí jakoby podvrstvy. I je můžete pomocí oka vypínat.

Nebudu tu rozepisovat možnosti efektů, není se na tom co učit, vy sami poznáte co zrovna pro grafiku potřebujete, zkoušejte, experimentujte.


Pokračujte na další stranu

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 69 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings