Zonky.cz skvělá platforma pro výdělek i půjčku10 min čtení

Hledáte půjčku s nejlepším úrokem nebo chcete nechat peníze samy vydělávat. Pro obě strany je web Zonky.cz ideálním. Nejčastější otázkou lidí je jak to celé funguje. Mám to štěstí… nebo smůlu, že jsem si osobně vyzkoušel obě strany zonkyho. Aktivně investuji i jsem potřeboval půjčit. Sice jako absolvent po škole pracující teprve půl roku jsem neměl velkou šanci na dobrý úrok. Přesto jsem od zonkyho dostal mnohonásobně lepší nabídku, než od kterékoliv banky. Na konci článku dokonce prozradím, jak dlouho trvalo, než se lidé na mou půjčku složili.

Jak půjčení peněz funguje a kdo mi je půjčí?

Peníze vám půjčují lidé jako vy. Investoři, kteří si sami vybírají komu půjčí a komu ne. Někdo půjčuje po 200 korunách a jiný klidně 5.000 korun. Vše začíná vaší registrací a žádostí o půjčku. Zonkymu řeknete kolik chcete, jak chcete splácet, na kolik měsíců, jaký je váš příjem, kde bydlíte, kde pracujete, jak dlouho apod. Informací je opravdu hodně, ale i když si to lidé nemyslí, tak čím více řeknete tím lépe pro vás. Vysvětlení je jednoduché a jasné. Vaši půjčku posuzují lidé pracující v zonky a né počítačové tabulky jako v bance. Máte tedy skoro jistotu, že půjčku dostanete a neskončíte těsně pod čarou nějaké podmínky v tabulce banky. Čím více na sebe prozradíte, tím lépe vás tým zonkyho pozná a může přesněji určit vaše možnosti splácení. Od těchto informací se odvíjí procento úroku. Pokud řeknete vše co jde, je větší šance, že vám budou věřit a dostanete se na nižší úrok. Ten kdo vše tají, lže a mlží nebude důvěryhodný a proto dostane úrok rovný jeho důvěře.

Vše schváleno jde se vybírat

Zonky vás tedy schválil a určil vám úrok. Teď je vše na vás, zda úrok akceptujete nebo ne. Pokud s nabídkou souhlasíte, můžete napsat svůj příběh, proč si půjčujete, jaké máte možnosti splácet apod. Zde chci upozornit, že vše co jste řekli zonkymu je jen mezi vámi a zonkym. Lidé kteří reálně dávají peníze na vaši půjčku, uvidí jen to co jim napíšete vy. Víc ani čárku. Proto buďte upřímní a popište vše potřebné, co by měl člověk, který vám chce dát své vlastní peníze vědět. Máte napsáno a můžete vybírat. Nyní bude půjčka na takzvaném tržišti, kde investoři hledají komu půjčí. Čtou příběhy, koukají na procenta a částky. Mohou taky pokládat pod půjčku dotazy a nejsou rádi, pokud člověk nereaguje a neodpovídá. Sedm dní bude půjčka zveřejněna k investování. Pokud se do sedmi dní nevybere celá částka, tak půjčka není uskutečněna. Pokud se ale vše vybere, tak okamžitě celá částka odchází k vám.

Splácíme zpět

Každý měsíc posíláte vámi sjednanou splátku, kterou jste odsouhlasili s nabídkou od zonkyho. Když částka dorazí na účet zonkyho, okamžitě se rozdělí všem vašim investorům, podle podílu v půjčce. Takto splácíte vše, až do konce. Obrovská  výhoda je možnost splácet více než je dohodnuto nebo klidně vše najednou a zdarma. Pokud budete místo 2.000 Kč posílat třeba 4.000 Kč, protože zrovna můžete, získáte tím rychlejší splacení půjčky a taky !!! zaplatíte celkově méně na úrocích.

Po přihlášení najdete na webu podrobné informace o vaší půjčce. Kompletní přehled kolik jste už splatili, kolik zbývá, kdy přišla splátka, kdy je další apod.

affiliate-modra-nejlevnejsi-250x125-1557911966.jpg

Chtěl bych investovat

Investice jsou jednoduché, ale jako u všeho rizikové. Je sice jen pár případů, kdy si člověk peníze půjčil již s předpokladem, že je nevrátí. Přesto se investování většinou vyplácí.

Celé investování začíná registrací. Když jsem se registroval já, byl jsem v pořadníku a čekal několik měsíců, než jsem se stal investorem. Problém byl, že bylo více investorů, než zájemců o půjčky a zonky chytře redukovalo investory, aby všichni měli dost půjček na výběr. Netuším jaká je situace dnes. Možná nebudete čekat ani den nebo možná měsíc.

Jakmile jste přijati a vše je ověřeno můžete začít posílat peníze na váš zonky účet. Je potřeba si ho nabít před investicí, aby vaše peníze mohly po schválení půjčky ihned odejít. Aktuálně lze nabíjet jen převodem na jejich účet, což několik dní trvá. Doufám, jako všichni ostatní, že bude brzy zprovozněna možnost platby kartou. Díky tomu by byly peníze na zonkym ihned k investování.

Peníze na účtě, jdeme vybírat půjčku.

V přehledu můžete na tržiště přejít poklikem na “Podívat se na tržiště a investovat”. Na tržišti jsou jak již bylo řečeno, půjčky vystaveny týden. Během týdne lidé investují od 200 do 5.000 Kč. Ihned po vybrání celé částky je půjčka schválena a peníze odcházejí na účet žadatele. Tržiště je možné filtrovat dle doby splácení nebo úroku. Půjčky s vyšší úrokem vám sice vydělají více, ale jsou rizikovější. Zato malý úrok je o mnoho jistější, ale s menším výnosem. Je jen na vás jakou taktiku zvolíte. Základem je rozložit vždy riziko do co nejvíce půjček, aby vás nijak nezasáhlo, pokud jeden nebo dva lidé nebudou splácet.

Přehled čísel.

Níže můžete vidět ukázku, jak může váš přehled vypadat. Vidíte počet aktivních investic, očekávaný výnos v procentech a aktuální výnos. Celkové investované částky, budoucí platby, co už se vrátilo, očekávané úroky apod. Dobrou věcí je taky “koláč” s informací, do kterých kategorií investujete. Lepší a podrobnější přehledy najdete pod odkazem “Čísla jak si vedu”. Týdenní události vás pak informují o dění peněz za uplynulý týden. Kolik jste investovali a kolik se vám vrátilo na splátkách.

K investování není moc co dodat. Základem je rovnice větší úrok = větší riziko = více výnosů a menší úrok = menší riziko = méně výnosů. Žádná rovnice ale neobsahuje nulové riziko. Pamatujte, že riziko je vždy a ve výjimečných případech je velké i u malých úroků. Záleží tedy jen na vás kolik do jaké půjčky vložíte peněz a do jakého rizika půjdete. Výhoda je, že pokud někdo nesplácí, zonky vše řeší soudně a exekutorsky. Díky tomu se vám většina peněz vrátí.

Vyzobávači

Aktuálně velký problém zonkyho. Pokud se například objeví půjčka s 10 a více procenty, je pravděpodobné, že do pár minut nebude už do čeho investovat. Většina lidí hledá hlavně velké úroky a tím i výnosy. Někteří dokonce programují roboty, aby investovali jakmile se objeví nová půjčka s vyšší úrokem. Pokud teda chcete investovat do vyšší úroků, potřebujete rychlý internet, prsty a upozornění na novou půjčku. Jednou mi přišlo upozornění na cca 10% úrok. Byl jsem zrovna na mobilních datech na telefonu a internet nebyl super rychlý. Ihned jak mi informace přišla, otevřel jsem internet a zadal Zonky.cz, řekl bych, že víc jak 10 vteřin to netrvalo a z 200.000 Kč už byla polovina vybraná. Po přihlášení, trvající možná dalších 10 vteřin už zbývalo vybrat jen okolo 2.000 Kč. Rychle jsem klikal na investovat a světe div se, stihl jsem to. Když se stránka aktualizovala po mé investici, částka byla celá vybraná. Jestli mi to celé zabralo maximálně půl minuty, tak je to moc. A když si představím, že za půl minuty dokáží lidi vydat 200.000 Kč, při investicích 200 – 5.000 Kč, tak je to fakt rychlost. A pak že lidé nemají peníze (smích).

Bohužel tito vyzobávači s roboty a obecně rychlost investicí u vyšších úroků, podle mě ničí hlavní smysl zonkyho. Smysl je právě v tom, že člověk může napsat svůj příběh a lidé se sami rozhodují, zda investují nebo ne. Dá se říct, že kdyby jste dostali úrok více jak 15 % a do příběhu napsali, že jste feťák bez práce je vám 50 let , chcete peníze použít na drogy a ještě umíráte, tak je to úplně jedno. Díky úroku, budou lidé tak rychle investovat, že ani příběh nezobrazí. Možná bych se více bál, že někomu přivodím infarkt, jakmile zjistí, že dal 5.000 Kč někomu kdo to jistě nikdy nesplatí.

Už asi tušíte, jak dlouho trvalo vybrání mé půjčky. Měl jsem úrok okolo 10 % a příběh jsem psal na telefonu. Po odeslání mého příběhu byla půjčka ihned zveřejněna. Řekl jsem si asi po 45 vteřinách, že se podívám, zda už někdo investoval. A…. ano investoval. Všichni. Vybrání trvalo tedy maximálně 45 vteřin a další den jsem měl peníze na účtě. Pro investory je to peklo, aby stihli investovat. A pro lidi, kteří si půjčují je to skvělá rychlost, kdy peníze mají u sebe.

Zonky jede

Zonky se aktuálně rozrůstá. Vše jen díky tomu, že zonky je opravdu skvělá platforma jak pro investice, tak pro půjčky. Rozrůstá se, protože lidé dostávají půjčky levněji než v bankách a neposuzují je jen úředníci s danými tabulkami. Investorů je taky dostatek, protože je to šance na dlouhodobé investice, které jsou žádanější než rychlé. (Rychlé investování ve většině případů nevyjde, protože má mnohonásobně vyšší rizika)

Doufejme, že půjček a investorů bude přibývat, a že lidé pochopí jak je banky vykořisťují. Snad jsem zde objasnil celé fungování, výhody i nevýhody a můj pohled na věc. Vyzkoušel jsem si obě strany a každá má své plusy i mínusy. Jediné co vám teď zbývá je jít investovat nebo si půjčit. Kalkulačku, kde zjistíte jaký by jste měli úrok a kolik by jste museli měsíčně splácet najdete zde: “Kalkulačka zonky.cz” a pro investování se můžete zde registrovat.

Pokud se vám článek a recenze líbila dejte like a sdílejte ;). Pomůžete tím někomu k levnější půjčce nebo třeba k výdělku.

 

 

Autor tohoto webu a článku není poskytovatelem úvěru. Tento článek není obchodní sdělení ani jakákoliv nabídka úvěru, půjčky nebo investování. Poskytovatelem úvěru, půjčky a investic je Zonky s.r.o.
Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings