STEAM: Jak zjistit jednoduše hodnotu účtu3 min čtení

Chystáte se prodat nebo koupit Steam účet, ale nevíte jaká je jeho cena? To lze jednoduše zjistit.

Jak na to?

Přejdete na web Steamdb.info, kde následně zadáte buď odkaz na Steam profil nebo třeba jen jméno hráče. Následně si vyberete měnu, ve které chcete zobrazit veškeré informace o účtu a kliknete na “Get disappointed in your life” (něco jako “být zklamán svým životem” pokud někdo chápe překlad lépe, šup do komentářů).

Přehled účtu

Vše, co se dá zjistit, se nyní vyčte ze Steam databáze a vám zobrazí. Jediný problém je, že účet musí být kompletně veřejný. Pokud není veřejný, nemůže se vyčíst seznam her a DLCček.

Pokud tedy není, je potřeba to změnit v nastavení Steamu na webu. Změna se projeví v databázi maximálně za hodinu. Je potřeba si prostě chvíli počkat. Pokud již veřejný je, ihned zjistíte vše důležité. Cena účtu je dána jako nejnižší co byla a aktuální. Aktuální je včetně slev na hry, které účet obsahuje. Může se tedy den co den měnit. Zjistíte taky, jak dlouho účet existuje nebo kolik je na něm odehráno hodin.

Níže můžete vidět, že jsem hrál jen 50 % her, které na Steamu mám. Je to tím, že hodně her jsou více méně free kódy z časopisů apod. Každopádně aktuální cena účtu je 250 dolarů v tento den včetně slev na nějaké hry, které na Steamu mám.

Když sjedeme trochu níže, zjistíme jednu velmi důležitou věc. Tedy hlavně pokud účet kupujete. Jedná se o přehled BANů tohoto účtu. Ihned vidíte, zda prodejce lže nebo říká pravdu.

Bany nejsou všechno, co je dobré vědět. Můžete se taky podívat na detailní přehled všech her na daném účtu. Vedle tabulky “Bans and restrictions” je úplně vlevo záložka “Products”. Na tu klikněte a uvidíte krásný přehled.

Opět uvádím svůj účet (není to kompletní seznam, jen část). V seznamu najdete kompletní výpis her, které účet vlastní. Vše včetně ratingu na Steamu, odehraných hodin ve hře a aktuální ceny hry.

Koupit nebo nekoupit

To musíte posoudit sami. Všechny dostupné informace vidíte před sebou. Zkontrolujte hlavně BANy na účtu, které hry reálně účet má a jakou má teoretickou cenu. Určitě se najdou prodejci s účtem dítěte, kteří chtějí brutálně přeplacený účet prodat.

Doufám, že jsem pomohl odhalit pár špatných prodejců. Pokud vám článek jakkoliv pomohl, ocením sdílení. 😉


Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings