CSGO: Kdo je middleman?4 min čtení

Counter-strike je legendární hra. Nejnovější díl, Global offensive, je legendární tak trochu jiným způsobem. Hra s sebou přinesla gambling a skiny na zbraně, s tím ale přišlo i mnoho problémů. Pojďme si vysvětlit řešení s middlemany.

Tradování a komunitní trh

Máme možnost kupovat skiny z oficiálního komunitního trhu a kupovat si klíče, kterými otevíráme bedničky ve hře. V drtivé většině se prodělá a z bedny padne párcentová blbost, to víme všichni. Je ale spousta skinů, které se pohybují i v řádu desetitisíců. Máme možnost tradování, to jest výměna skinů mezi hráči. Jenže to se musí měnit skiny ve stejné hodnotě, ať na tom jedna strana neprodělá. Možnost doplatku Steam nemá. A když se prodá skin na komunitním trhu, Steam nám z výdělku strhne docela velkou částku a navíc dostaneme peníze, které na steamu už zůstanou, nemůžeme si je přeposlat na bankovní účet. A tak si hráči našli vlastní cestu.

Scammeři

Obchodníci se začali domlouvat mezi sebou a řešit to mimo Steam. Ty mi pošleš skin a já ti pošlu 600 Kč na bankovní účet… Nebo pošli mi tvůj skin v hodnotě 600 Kč, já dám do výměny (trade offeru) můj v hodnotě 300 Kč. Až to přijmeš, tak ti na účet dopošlu zbylých 250 (reálné peníze mají větší hodnotu než ty na Steamu. Většinou se skutečnými penězi platí jen 70% ze Steam ceny skinu). Tím se ale vytvořila krásná příležitost pro podvodníky (scammery). Člověk jim pošle skin a oni nezaplatí. A jelikož má Steam v pravidlech zakázáno takové obchodování, podvedený prodejce s tím nemůže nic dělat. A tak vznikli Middlemani.

Middleman

Middleman je ověřený čestný člověk, který slouží jako prostředník mezi dvěma obchodujícími lidmi. Předejde se tak situaci, aby člověk po obdržení skinu odmítl zaplatit a ukradl ho. Middlemanovi pošle Honza skin. Petr mu pošle peníze. Až má middleman obě věci, uskuteční výměnu. Peníze pošle Honzovi a jeho skin poputuje k Petrovi. Je to bezpečný způsob obchodování. Pokud Petr odmítne poslat peníze a začne skin vyžadovat předem, Middleman pošle skin zpátky Honzovi a obchod se zruší. Co z tohoto middlemani mají? Někteří to dělají pro dobrý pocit zadarmo, ale těžko najít nějakého takového, který není sám skrytým zlodějem. Většinou si ale berou procenta za své služby. Kromě skinu mu Honza pošle ještě nějakou malou drobnost jen pro něj, třeba skin na USP za 30 Kč. A Petr mu místo 300 Kč pošle 320 Kč.

Vyřešeno?

Scamy (zlodějny) se ale dějí pořád, protože jeden z obchodníků třeba odmítne platit navíc ještě za middla a chce ať je to jen mezi nimi. Tito lidé jsou většinou sami scammery. V žádném případě nechtějí poslat peníze/skin jako první a když to uděláte vy, už nezaplatí. To je starý problém. S middlemany ale přišel obdobný problém, kdy se spousta scammerů vydává za čestné middlemany a pak si nechají peníze i skin, vydělají vlastně dvojnásobek oproti starému způsobu scamu. Buď se vydávají za nějakého známého (v česku je třeba nejznámější middleman Lukáš Celina) a nebo se pouze tváří jako ověření middlové. Ukážou vám svůj Steam profil plný v komentářích +repů (všechno od kamarádů nebo podplacené párcentovými skiny) nebo se domluví s prodávajícím a až mu pošlete peníze, rozdělí si je s ním. Nebo to může být jeden a ten samý člověk na dvou účtech. Jediný způsob, jak tomu předejít, je využívat opravdu ty nejznámější middly a ověřit si, že se bavíte se skutečným z jeho profilu a ne s podvodníkem na profilu falešném.


Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings