Reklamní systém AdExpert aneb prodej reklamní plochy2 min čtení

V minulém mém článku TYPY BANNERŮ A JEJICH UMÍSTĚNÍ NA WEBU jsem slíbil, že se budu věnovat i reklamnímu systému AdExpert.cz.

Co je AdExpert.cz?

AdExpert.cz je novější projekt a odnož projektu ranky.cz od firmy Analogic s.r.o. Projekt se zabývá pronájmem reklamních ploch na webu.

Jak to funguje

Z pohledu inzerenta

Inzerent se registruje na webu adexpert.cz nebo ranky.cz (na obou webech funguje jeden účet) nabijí si na web peníze za které si poté můžou pronajímat reklamní prostor. Inzerent si sám projde weby které adexpert nabízí. Na vybraném webu si vybere reklamní plochu (pokud jich je na výběr více) a zaplatí si reklamu na měsíc. Za jeden měsíc reklamy se platí od 38 ,-Kč do 15.000 ,-Kč dle návštěvnosti webu na které si reklamu koupil. Po měsíci zhodnotí zda se mu to vyplatilo a buď si reklamu zaplatí na další měsíc nebo ne.

Z pohledu webmastera

Majitel webu, jenž má volné nevyužité místo se registruje na adexpert.cz nebo ranky.cz (adexpert pracuje s bannery a ranky.cz s textovou reklamou). Vytvoří si novou reklamní plochu podle toho kam ji chce umístit a v jakých rozměrech ji chce. Popíše umístění na stránce, návštěvnost a nejlépe i typ a věk návštěvníků. Popis si čtou hlavně inzerent, kteří si vybírají web pro svou reklamu. Dále si majitel webu vybere za jakou cenu chce tuto plochu pronajmout. Cena je za jeden den. (doporučuji cenu nepřešvihnout pokud nemáte web s miliony návštěv měsíčně) Dalším krokem je umístit hned vygenerovaný kód na místo na vašem webu. Automaticky se do hodiny projde váš web a zkontroluje se zda se reklamní plocha správně zobrazuje a udělá se screen webu pro inzerenty. Pak už stačí jen čekat až si někdo reklamní plochu pronajme.

ZDE článek o velikostech bannerů

Reklamní systém adexpert.cz  doporučuji hlavně webům s nějakým specifičtějším zaměřením.

 

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings