Recenze Xiaomi MiBand 1S, MiBand 2 a Váha Mi Body s měřením tělesných parametrů7 min čtení

Xiaomi MiBand 2Pohádka je skoro stejná jako na předchozí straně. Měření tepu, kroků, spánku..bla bla bla. Pak ale přicházíme na velikou změnu. Display. Další generace náramku přichází s krásným OLED displayem, který dokáže divy. Zobrazuje čas, datum, kroky, vzdálenost, tep, kalorie, stav akumulátoru, ikony příchozího hovoru, sms, mesengeru a jiných aplikací. Pod displayem ještě přibylo dotykové tlačítko, kterým lze mezi informacemi překlikávat. Měření tepu je taky možné pomocí tlačítka spustit bez asistence telefonu. (Předchozí verze uměla měřit jen v aplikaci.) Display je dobře viditelný a má nastaven jas na “tak akorát”. Na slunci by mohl svítit více a v noci trochu méně. Jednoduše našli střed, kde venku jde display vidět a v noci nevypálí oči. Jas nejde nastavit.

Náramek se s MiBand 2 trochu zvětšil. MiBand je vyšší, širší a delší. Náramek je širší, což mi příjde pohodlnější oproti 1S. Stále ale nepřekáží a člověk si na něj rychle zvykne. Hlavně si zvykne koukat častěji na hodiny.

Výdrž akumulátoru je opět okolo 20 dní. Samozřejmě se akumulátor musel zvětšit. Nabíjení je řešeno stejně jako u minulé verze, pomocí kolébky do které se MiBand zasunuje.

Novou funkcí, kterou 1S nepodporuje je “Značení chování”. Jedná se zatím o moc nepopsanou funkci, která je jen v beta testování. Pomocí ní můžete přesně zaznamenat jakoukoliv činnost, kterou chcete MiBand naučit. Zatím se jen spekuluje, zda tato funkce zlepšuje sledování kroků, tím že rozpozná sprchování, řízení apod a během těchto činností nepočítá kroky. Informace se posílají na servery Xiaomi a komunita očekává, že brzy příjde nová funkce. Ta by měla sama rozpoznat aktuální činnost a v aplikaci pak rozepisovat jak dlouho člověk sedí, řídí, sprchuje se apod.

Xiaomi MiBand 2 je velmi povedený a jsem rád, že jsem přešel z verze 1S. Nevýhoda je, že při sprchování tlačítko reaguje na dopadající vodu a neustále přepíná display. Toho se ale zbavit nedá. Za mě určitě nejlepší náramek.

Mimo to existuje i neoficiální aplikace, která dokáže na display posílat mimo ikonky sms také text nebo jméno volajícího.


Pokračujte prosím na další stránku…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings