Recenze Xiaomi MiBand 1S, MiBand 2 a Váha Mi Body s měřením tělesných parametrů7 min čtení

Xiaomi je aktuálně velmi žádaná značka v oblasti chytrých náramků, hodinek, sportovní elektroniky, ale i v řadách chytrých telefonů. Vše od Xiaomi je velmi povedené, pěkné, funkční a ještě k tomu levné. Xiaomi má silnou uživatelskou základnu, díky které neustále vše vylepšuje. Velmi často vychází aktualizace všech jejich produktů a s každou takovou aktualizací přichází vylepšení, po kterých uživatelé volali.

Xiaomi MiBand 1S

Jedná se o chytrý náramek bez displaye. Má pouze 3 stavové LED diody a jinak čistý vzhled. Funguje jen s telefonem a jelikož nemá display nemůže nám sám skoro nic říct. Spolupracuje s Androidem i iOS pomocí aplikace MiFit od Xiaomi. Tato aplikace spojuje jak náramky, chytré váhy, hodinky a boty. Náramek se jednoduše nosí na ruce 24 hodin 7 dní v týdnu. Sleduje stále naše kroky, spánek a aktivity. V aplikaci pak vidíme historii našich kroků i spánku.

Aplikace nás nabádá k nastavení denního cíle, které doporučuje alespoň 8000 kroků. Tuto hodnotu nelze brát jako přesné číslo. Hodně se liší věkem nebo fyzickými vlastnostmi těla. Starší člověk bude mít o hodně menší hranici denních kroků oproti třeba sportovci.  Denní cíl nám dokáže indikovat i náramek pomocí LED diod. Pokud zvedneme ruku gestem, jako bychom se dívali na hodinky, náramek zobrazí stav našeho cíle. Jedna svítící ledka je 1/3 cíle, dvě ledky 2/3 cíle a 3 svítící ledky splněný cíl.

Další funkcí oproti první verzi náramku je sledování tepu. Na spodní straně přibyl senzor a zelené LED diody, pomocí kterých dokáže sledovat tep uživatele. Sledování tepu se používá hlavně při spánku. Díky tomu dokáže kvalitněji určit, zda spíte tvrdě nebo ne.

Mimo to náramek umí vibrovat při příchozím hovoru nebo sms. Také můžeme nastavit budík, který nás ráno vibracemi vzbudí. Pokud ovšem nezaznamená, že jsme vylezli z postele, tak začne znovu po 10 minutách vibrovat. Vypnout se dá poklepáním na náramek. (Stále ale hlídá zda jsme vylezli ven z postele.)

Zpracování náramku je precizní. Pásek je ze silikonu, pod kterým se nepotíte a je velmi příjemný. Samotný náramek je pak nezničitelný. Jeho přední stříbrná část se opravdu nedá ničím poškrábat. (Osobně vyzkoušeno mnohokrát) Akumulátor s extrémně malou kapacitou dokáže vydržet až 30 dní. Osobně vydržel okolo 22 dní, ale se zapnutým asistentem spánku. (Asistent spánku je právě noční měření tepu, které více vybíjí akumulátor, ale zpřesňuje výsledky spánku.)

Jediná malá nevýhoda je pro slečny a děti. Přítelkyně má poměrně tenkou ruku. Když je pásek natolik stažený, tak má občas MiBand tendenci vyskočit z náramku. Stává se to ale velmi zřídka. Většinou při spánku nebo pokud nešikovně klepne náramkem a ten se zachytí a vyskočí.


Pokračujte prosím na další stránku…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings