Recenze: Xiaomi MiBand 3 – fitness náramek6 min čtení

Xiaomi Mi Band 3 – malý, ale šikovný 

Psal se červen letošního roku, když se na trhu objevil chytrý náramek Mi Band 3 od čínské společnosti Xiaomi a o 2 měsíce později se pak dostal i do mých rukou, tedy přesněji na mojí levou paži. A nyní bych se s vámi rád podělil o více než 3 měsíce trvající zkušenost s tímto produktem.

Následující řádky budiž předáním mé zkušenosti, zaměřené na to, v čem mi náramek pomáhá usnadňovat a zlepšovat život. Ovšem jeho téměř denní používání má za následek i to, že se bohužel v této recenzi nevyhnu ani lehké kritice, ale o tom až později.

Xiaomi Mi Band 3 je funkcemi nabitý chytrý náramek, jmenovitě je po spárování s mobilním telefonem vybaven možností zobrazování notifikací o příchozích hovorech, též dokáže zobrazit i obsah textové zprávy, dále umožňuje sledování pohybové aktivity, srdeční akce a spánku.

Já osobně jsem se však přistihl, že nejčastěji využívám pouze 3 z jeho funkcí. Jednou z nich je prosté zobrazování času, díky němuž nemusím stále vytahovat mobil z kapsy, abych se podíval na to, kolik je hodin. Vzhledem k mému aktivnímu a sportovně založenému stylu života, při kterém se snažím dodržovat zlaté pravidlo o 10 000 krocích denně, patří mezi další mnou nejvíce používanou funkci právě možnost zobrazení počtu ušlých kroků a při něm spálených kalorií. Poslední, ne však nejméně důležitou funkcí, kterou pravidelně využívám je předpověď počasí, jež mi usnadňuje plánování mého programu na další den. Co mě na této funkcionalitě lehce štve je fakt, že je počasí zobrazováno pouze na 3 dny dopředu.

Jednou z předností tohoto náramku je výdrž baterie, jež dle výrobce činí přibližně 20 dní. Toto číslo není daleko od reality, neboť jej skutečně v průměru dobíjím vždy až minimálně po 2 týdnech od posledního nabití.

Pohledem běžného, nikterak technicky zaměřeného, uživatele 

Co se týče designu, tak ten nenadchne, ale ani neurazí. Na trhu najdeme bezesporu spoustu stylovějších chytrých náramků, nicméně nutno dodat, že oproti předchozím generacím doznal náramek v tomto směru posunu k lepší, což zajisté oceňuji. Že se nejedná pouze o můj subjektivní pocit jsem si ověřil i na diskuzních fórech, kde i ostatní uživatelé zaznamenali značný posun kupředu.

Když už je zde řeč o předcházejících generacích, tak se na ně ve zkratce podívejme. První model Mi Band 1 dokázal měřit pouze kroky a pohybovou aktivitu, model 1S pak přišel s měřením tepu. Druhá generace v podobě Mi Bandu 2 s sebou přinesla značné inovace, jednou z nich je skutečnost, že byl náramek poprvé opatřen displejem.

Bohužel jsem žádný z těchto předcházejících modelů neměl možnost osobně vyzkoušet, tudíž je nemohu mezi sebou porovnávat. V době před Mi Band 3 jsem vlastnil pouze náramek UMAX U-Band 130HR a ze srovnání těchto 2 náramků by Mi Band 3 vyšel bezesporu jako jednoznačný vítěz.

Nyní opět zpátky k současné generaci Mi Bandu. Jelikož jsem milovníkem plavání, tak plně oceňuji to, že je náramek voděodolný, výrobce udává jeho voděodolnost až do 5 atmosfér, což odpovídá přibližně 50 metrům hloubky. To samozřejmě v bazénu v pražském Podolí, kam nejčastěji chodím, plně otestovat nedokáži, nicméně s čistým svědomím mohu konstatovat, že běžný pobyt ve vodě náramku nečiní žádný problém.

Náramek Xiaomi Mi Band 3 sice není dodáván v české lokalizaci, ale i méně technicky zdatný člověk, kam bych se s trochou pokory zařadil i já, zvládl po shlédnutí video návodu nainstalovat češtinu, staženou z internetu, levou zadní. Jelikož se však nejedná o oficiální lokalizaci, tak se člověk občas setká s drobnými chybami, nejčastěji v zobrazování háčků, ale doopravdy nejde o nic, co by využití náramku nějak znehodnocovalo.

Nikdo není dokonalý, ani Mi Band 3 bohužel ne 

Teď však již na řadu přicházejí slova kritiky na adresu tohoto chytrého náramku. Jednou z mnou kritizovaných oblastí je dotykové ovládání, jež mi ze začátku činilo nemalé potíže, neboť jsem měl vzhledem k lehce širším prstům problém s ovládáním tak malého displeje. Nicméně po čase jsem se s dotykovou obrazovkou náramku skamarádil a nyní s tímto již žádné problémy nemám.

Další vadou na krása je skutečnost, že je displej na přímém slunci špatně čitelný, dovolím si dokonce říci, že až skoro nečitelný.

Nicméně tyto nedokonalosti plně kompenzuje cena, která v současnosti startuje na částce 718 Kč, což z tohoto náramku činí jeden z nejlepších při zohlednění kritéria cena/výkon.

Na závěr bych chtěl ještě podotknout, že pokud se ve vašem okolí vyskytuje člověk, jenž spadá buď do kategorie technických nadšenců nebo vášnivých sportovců, tak za sebe mohu tento náramek doporučit i jako skvělý dárek pro takto technicky či aktivně založené lidi. Důkazem budiž, že i já osobně jsem jej dostal od přítelkyně k svátku. Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, tak tento chytrý náramek může výtečně posloužit i jakožto vhodný vánoční dárek.

Shrnutí:

+ cena 

+ vodotěsnost 

+ výdrž baterie

+ vybavenost značným množstvím funkcí 

+ design 

–  na slunci špatně čitelný displej

–  nutnost zvyknout si na menší rozměry dotykové obrazovky  

–  chybějící lokalizace 


Zdroj obrázků: Heureka.cz

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings