Recenze: Sluchátka HyperX Cloud Drone9 min čtení

Nejlevnější sluchátka z dílny HyperX, které lze pořídit v rozmezí 700-1 000 Kč. Spousta kladných recenzí v obchodech (Alza 4,7/5 z 16 hodnocení a CZC 4,1/5 z 81 hodnocení). Nejznámější značka gaming sluchátek. Jo, to budou určitě skvělé sluchátka, říkáte si. No ono je to ale dost komplikované. Recenzi píši jako dlouhodobý vlastník sluchátek, v něčem velmi spokojený a v jedné věci neskutečně zklamaný a naštvaný.

Konstrukce a kvalita zpracování

Odolnost

Začnu negativně. Už na první pohled si všimnete křehkého plastu. Ale jsou to přece herní sluchátka se skvělým hodnocením, naštvaní hráči se sluchátky velmi často třískají o stůl, já jsem klidný hráč a nemusím se ničeho bát. Jenže po dvou měsících, během nasazování sluchátek na mou malou hlavu, nevydrží plast držící levý náušník. Ne, sluchátka přehnaně nenatahuji, nikdy mi nespadly a manipulovala jsem s nimi od začátku opatrně protože vidím, že ten plast je křehký. Ono to ale stejně křupne. No nic, slepím to sekunďákem. Otázka za 2 bludišťáky, za jak dlouho křupne náušník znova? Pravý pár dní poté, co levý. A levý křupl znova 3 dny po tom pravém, ale na jiném místě než původně. A tak nějak to pokračovalo až doteď, sluchátka mám 1,5 roku. Jsou lepeny pravidelně 1-2x týdně. Opravdu už mě nebaví je pořád lepit a být půl týdne bez sluchátek, protože někde polepené schnou. Mimochodem pokaždé křuply jinde, než byly lepeny – tak kvalitní je místo spoje oblouku a náušníků. Reklamace? Ne to neuznají, je to mechanické poškození a řeknou, že mi spadly. Sluchátka jsou zcela špatně navrhnuté. Pružení, které má zvládat oblouk, jde všechno jen do té, nesmyslně nejtenčí, části nad náušníky. On je to totiž jen plastový výlisek a když se podíváte na tuto část z vnitřní strany, tak je dutá, ohnutá ven. Je to jen oblouček, jak byste brčko rozstřihli podélně napůl. HyperX udělali přešlap a to dost velký. Ale proč to tedy má tak dobré recenze? Ony ty sluchátka jsou dobré, až na kvalitu konstrukce. Ale ta se neprojeví hned, takže zde máme jen kopy kladných hodnocení, od nadšených nových vlastníků, těch přehnaně propagovaných HyperX.

Další špatnou věcí je neuvěřitelně se kroutící kabel, který je obecně u všech HyperX sluchátek známý. Jako by žil vlastním životem a prostě se chtěl furt splétat. Štve mě to, protože ho mám ve výsledku 2x kratší, vypadá to hrozně a přeci jen hrozí ukroucení drátku. Kabel je opletený a vypadá kvalitně, snad ho tento fakt ochrání před jeho kroutící vlastností.

Nastavitelnost výšky oblouku

U plastové kvality ještě zůstanu. Výška oblouku sice je nastavitelná, ALE! To nastavení si to neudrží, zvednu sluchátka za vrchní část oblouku a oba náušníky svou vahou sjedou až nadoraz dolů, prostě ty nastavitelné koleje celé vyjedou, je tohle normální? A není to vychozené časem, dělá to tak už od novoty. A aby toho nebylo málo, kdo má menší hlavu, tak bude mít i na nejmenší nastavení sluchátka velké. Oblouk mám moc vysoko, takže po nasazení sluchátek mi oblouk sedne na hlavu a náušníky mám níže, než by mi vyhovovalo. A to nemám nějak hodně malou hlavu, řekla bych jen mírně menší, než je průměr u chlapa, tedy něž většina hráčů. Tento problém má ale mnoho sluchátek s jediným obloukem. A sluchátek s dvojitým obloukem (jedním velkým zvenku a druhým s uvnitř nastavitelným páskem), je čím dál méně.

Ovládání hlasitosti

Skvělá drobnost je ovládání hlasitosti přímo na sluchátkách, což mají málokteré. Samotné ovládání hlasitosti nemají všechny sluchátka a když už, tak je většinou jen na kabelu a to není tak pohodlné, protože to člověk musí hmatat někde na visícím kabelu. Takhle jen sáhnu na sluchátka a pootočím kolečkem.

Mute mikrofonu

Na kabelu většinou bývá i Mute (vypnutí) mikrofonu, když už to teda sluchátka umožňují. Tyto sluchátka Mute umožňují a mají ho vymyšlený stejně dobře, jako ovládání hlasitosti. Nemusím hledat nějaké ovládání na kabelu, jen sklopím mikrofon nahoru, čímž se mikrofon deaktivuje. A můžu si doma povídat s přítelem, aniž by nás poslouchali spoluhráči na TeamSpeaku.

Pohodlnost

Pohodlnost náušníků hodnotím kladně. Jsou z paměťové pěny a potažené příjemnou koženkou, přizpůsobí se na každé ucho. Můžu mít sluchátka na hlavě celý den a uši mě nebolí a ani se nepotí. Co se týče tlumení okolních zvuků, tak je dostatečné. Během hraní mě okolí neruší. No, možná když přítel hraje s někým jiným a huláká, tak to může mírně rušit, pokud potřebuji ve své hře naprosté ticho, abych slyšela každý krok. Když mi ve sluchátkách nic nehraje, tak se můžu s přítelem bavit i se sluchátky na uších a rozumím mu. Během hraní tam mám zvuky z her, které jeho mluvení triumfnou. S tlumením jsem tedy spokojená. Před týdnem jsem ve čtrnáctidenní lhůtě vracela skvělé sluchátka RIG Dolby 400, právě kvůli nulovému tlumení okolí. Každé zašustění doma mě rušilo, to se u Dronů neděje.

Váha

Sluchátka jsou nejlehčí z dílny HyperX a obecně se svými 220 g patří mezi lehčí sluchátka. Průměrně mívají herní sluchátka váhu 350 g, jejich váha se pohybuje v rozmezí od 200 až po nepříjemných 900 gramů. Pro porovnání přidávám další HyperX sluchátka: Stinger váží 275 g, Cloudy I/II 320 g, Alpha 298 g, Fight 315 g a Revolver 376 g. Za mě, už 350 je moc a po více hodinách už bolí za krkem.

Zvuk

Zvuk je opravdu hodně dobrý, za tu cenu bezkonkurenční řekla bych. Na herní sluchátka, které jsou obecně známy horší kvalitou zvuku je přímo skvělý. Na internetu je spousta rýpalů tvrdících, že herní sluchátka nemohou mít dobrý zvuk a že lidé, co to tvrdí, asi nikdy kvalitní sluchátka na hlavě neměli. Já na hlavě měla spousty kvalitních sluchátek. Když mi kdysi kamarád nasadil na hlavu jeho Beats za 12 000, otevřela jsem pusu úžasem. Jako bych byla na koncertě. Vím jaký zvuk mohou mít sluchátka. Dnes jsem celý den strávila lítáním po obchodech a poslechem různých neherních sluchátek v cenové kategorii 1 000-12 000 Kč. Nyní mohu konečně napsat recenzi a objektivně zhodnotit kvalitu hudby ze sluchátek HyperX. Pro běžného uživatele je skvělá a to je nejlevnější HyperX model. Herní sluchátka s mikrofonem za 700, přirovnávám kvalitou zvuku k čistě hudebním sluchátkům tipuji tak za 3k. Zrovna na značku HyperX se internetoví rýpalové zaměřují nejvíc, kvůli údajně špatné kvality hudby a samozřejmě nikdy nesmí chybět jejich oblíbená věta, že herní mají špatný poměr cena/výkon. Vždy doporučí nějaké klasické neherní sluchátka. No jo, ale ty nemají mikrofon, že jo. Nějak jim už nedojde, že si k tomu hráč musí ještě dokoupit mikrofon a ve výsledku zaplatí 2x víc, než původně chtěl. To už si rovnou mohl koupit 2x dražší, lepší herní sluchátka se zvukem, jaký měly rýpalem doporučené neherní sluchátka. To jsem ale odbočila, pokračujeme.
Hudbu poslouchám hodně, vždy při kreslení či animování a hodně mi záleží na kvalitě zvuku. Poslouchám vše od Rocku po Instrumentální/Soundtrackovou. Výšky jsou nezkreslené, příjemné a neřezavé, bez sykavek. Tedy pokud neposloucháte delší dobu na trochu vyšší hlasitost. To už člověk začne mít takový nepříjemný pocit při výškách a chce sluchátka sundat. Možná to tak ale cítím jen já, mě totiž často vadí věci, které ostatním ne. Basy jsou ideální a příjemné, při velkých basech se uši i mírně rozduní, ale nerozletí se z toho hlava (což je fajn pro mě). Hudba je příjemná na poslech.

Toliko k poslechu hudby, nyní to co nás zajímá-zvuk ve hře. Hraji převážně střílečku CS:GO a kroky jdou slyšet opravdu dobře. Nedávno se mi ale stalo, že kamarád se svým levnějším headsetem jasně slyšel kroky a já ne (oba jsme sledovali stejného spoluhráče). Většinou jsem to ale zrovna já, kdo ostatní upozorňuje, že tam někdo dupl a oni si toho nevšimli.

Mikrofon

Z mého kusu zním trochu jak z ponorky, zkoušeli jsme to s přítelem. Nevím čím to je, nastaveno je vše dobře. Když byly sluchátka nové, tak zněly hezky čistě. Že by mikrofon po čase odcházel? Těžko toto zrecenzovat, myslím že si názor musíte udělat sami. Přidávám video z youtube, kde pán mikrofon testuje, tak poslouchejte.

Verdikt

Nedoporučuji. K čemu dobré sluchátka, které ale křupnou kvůli své levné konstrukci. Nelze tomu předejít a potká to snad každého jejich majitele, poohlédněte se radši jinde. Nechť je zkušenost s Drony výstrahou, dávejme si při výběru sluchátek pozor na kvalitu materiálu.


Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings