Grafické karty: jak snadno porovnat jejich výkon ve hrách2 min čtení

Už mnohokrát jsem vybírala notebook jak pro sebe i známé, to samé platí o grafických kartách do stolních pc. Vždy byl prioritou jejich výkon ve hrách. Pokud se v grafických kartách nevyznáte, pořád můžete správně vybrat (a neotravovat zbytečně ostatní :D). Řekněme si jak.

Na stránce Notebookcheck.com jsou všechny grafické karty s jejich výsledky testování, porovnáním s jinými kartami a co je pro laika nejdůležitější -> s uvedenými fps na různých hrách. Jo přesně tak, nejsnadněji může hráč porovnat 2 grafické karty tak, že si každou otevře na této stránce a podívá se, která stejnou hru zvládla na více FPS. Na webu jsou grafiky jak pro notebooky, tak klasické pro pc. Tak například, vybíráte notebook a máte na výběr noťas s grafickou kartou GeForce GTX 1050 Ti a nebo druhý s GeForce GTX 1060. Jakožto laik nevíte, která grafika je lepší. Najděte si tam stránku s danou grafickou kartou, srolujte úplně dolů a tam jsou jednotlivé hry s jejich FPS na různě nastavenou kvalitu grafiky. Přikládám obrázek, kde můžeme vidět právě grafiky GTX 1050 Ti a GTX 1060. Nyní už i laik ví, že mu hra poběží lépe na notebooku s grafikou GTX 1060.

Stránka obecně na první pohled působí nepřehledně a tak trochu nepřátelsky. Ale lze zde najít spoustu užitečných informací. Jsou zde třeba i testy a porovnání mobilních procesorů, notebookových HDD atd. Ale zpět ke grafickým kartám. Když nahoře kliknete na ikonku lupy a napíšete název hledané grafické karty, tak hned první výsledek vyhledávání (ve většině případů) je to, co hledáme. Na správné stránce s kartou by pak měl být napravo enormně dlouhý seznam všech grafických karet.

Snad vám článek pomohl při výběru a získání základního přehledu o Graf. kartách 🙂


Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings