Recenze akumulátoru 18650 UltraFire 6800 mAh4 min čtení


Baterie samozřejmě nemá absolutně nic elektronického. Nečekaně.

Kliknutím na obrázek otevřete galerii, ve které se můžete pohybovat šipkami na klávesnici.

Kovový obal skrývá pouze chemický pásek smotaný do “baterie”, jehož střed je vyveden na odizolovanou čepičku baterie. Zajímavé je, že i přes minimální kapacitu dokázala baterie dodávat při zkratu proud 10A, který postupně pomalu klesal. Při napětí asi 2V byl proud už jen 500 mA. Při rozebírání baterie občas zajiskřila, ale žádné teplo ani dým. Pouze kapající kyselina? asi. Je neuvěřitelné, že si někdo dovolí takovou baterii prodávat. A ještě více neuvěřitelné je, že jsem je koupil. Ovšem kdybych je nekoupil, nevěděl bych co na trhu existuje.

Vzpomínám si na jeden podobný článek v časopisu, kde si autor koupil baterie od jinýho výrobce s údajně 9000 mAh. Reálně měly jen 600 mAh a jeho kolega prohlásil, že nápis na baterii je počet mAh, které baterie vydá za celý svůj život.

Závěrem rozhodně nedoporučuji tyto baterie potažmo odborně akumulátory kupovat. Nejen, že nemají ani 5% inzerované kapacity, ale jelikož naprosto postrádají elektroniku, jsou i nebezpečné. Nemluvě o tom, že na obalu se chlubí veškerými ochrannými obvody. Jediné co tvoří ochranu u těchto baterií je tento článek, který vás varuje před jejich koupí.

AKTUALIZOVÁNO:

Sepsal jsem nový článek o porovnání, zda není baterie z citrónů lepší než tento akumulátor. Článek doporučuji přečíst.

 

Pokud se vám článek líbil nebo vám pomohl přežít dejte like a sdílejte 😉

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Readers Comments (16)

 1. Zdravím, jak poznat kvalitní Li-ion baterku? Tak 2100.
  Díky za odpověď.
  Pavel

  Odpovědět
  • Václav Vlček 17. 1. 2017 @ 18:07

   Sám nevím. Jedině testováním. Zjistit reálnou kapacitu, popřípadě pokud má ochranu proti zkratu, vyzkoušet zda při zkratu baterií odpojí. Taky je větší záruka kvality v českých známých obchodech nebo u modelářů.

   Odpovědět
 2. Edward Lakin 17. 1. 2017 @ 21:16

  Just dont buy anything made in China, and lobby your government to make it law that all consumer products must show where they are made.

  Odpovědět
 3. Měl jsem možnost vyzkoušet před rokem stejné, akorát nápis 3000 mAh. Kolega je dostal jako součást baterky z Číny.
  Ty se pro změnu chovaly jako nevelký kondenzátor s odporem v sérii. V nabíječce byly “nabité” prakticky okamžitě, proud neakceptovaly už žádný ani po dlouhé době. Kapacita blízká nule, max. proud chvilku asi 100 mA.
  Prostě nehodily se ani na tu ukázku.

  Odpovědět
  • Václav Vlček 18. 1. 2017 @ 8:26

   Škoda, že jste je nerozebrali. Nedivil bych se kdyby tam byl jen kondenzátor a odpor.

   Odpovědět
   • Mirek Danko 18. 1. 2017 @ 12:58

    Mám stejnou osobní zkušenost s těmito bateriemi 4500 mA. Dnes používám baterie z vyřazených zdrojů z notebooku (viz. obrázek s pravítkem) a jsem spokojen. U vyřazených zdrojů z notebooku je zpravidla mrtvý první pár baterii jelikož je využíván na všechna napětí 4V, 8V a 12V. Nejlíp je na tom logicky třetí pár, který je využívám pouze pro napětí 12V.

    Odpovědět
    • Václav Vlček 18. 1. 2017 @ 13:20

     Souhlasím. Také využívám hlavně baterie z notebooku a první pár je vždy s minimální kapacitou. Nevíte kde sehnat nějaké vyřazené baterie z notebooku?

     Odpovědět
    • Miroslav Foldyna 28. 11. 2017 @ 23:58

     Mám dotaz. kde se vám daří přijít k těm vyřazeným bateriím ?
     Nemají servisy povinnost tyto povinně odvádět ?
     Použil bych je na kolo. Mám koupenou sadu z Číny. Světlo trojdílné, 3×2000 lm, k tomu baterie 8,4 V a kapacita nejsem si jistý asi 7 VA. A jsem spokojen. Na nejslabší proud-napětí svítí udávané dvě hodiny. Mám to už tři roky. Ale chtěl bych rezervní vozit sebou, a jak vidím, v Číně se to nedá koupit. Díky za odpověď.

     Odpovědět
     • Některé mi dali známí a kolegové. Jiné jsou zase v určitých akumulátorech od vysílaček. Jeden kolega prochází takové ty papírové nádoby na akumulátory v obchodech. Párkrát narazil i na aku z notebooku. Jinak tam nachází nabíjecí akumulátory, které chytrou nabíječkou oživuje a má poměrně dobré výsledky. Občas jsou levné nabídky i na internetu.

 4. Co mám zkušenost, tak se i v Číně dají koupit kvalitní 18650 za slušnou cenu. Reálná max. kapacita těchto článků je tak do 3500mAh. Co je víc, je podezřelý…..
  Nejvíc používám aku LG18650HG2 3000mAh (reál tak kolem 2800mAh)s max kontinual. vyb. proudem do 20A. Do gripů el. cigaret ideální.

  V Evropě se za rozumnou cenu se dají Li-Ion články sehnat třeba na http://www.nkon.nl

  Odpovědět
 5. Ono se staci podivat na spicky v tomto oboru. Jak je mozne, ze Sanyo, LG nevyrabi nic nad 3500mAh a nejaky noname Cinan umi 6000mAh? Na usudek pak staci troska toho selskeho rozumu 🙂 Osobne kupuju uz jen NCR18650GA od Sanyo. Jedna 3500mAh vychazi na +- 130Kc, ale udavanou kapacitu opravdu maji. Jinak, Ultrafire jsou uz docela “proflakla” znacka. Teda spis odpad.

  Odpovědět
 6. Dostal jsem celovku:typ.XML T6 SE:, SVÍTÍ PERFEKTNĚ ALE JSOU V NÍ BATERIE JAK UVÁDÍTE ALE MAJÍ 4.2 VOLT.6800 mAh nabíji se 7 až 8 hod.a vybite jsou za 1 hodinu,na plný výkon, poraďte jaké jiné baterie by byly kvalitnější než jsou tyto:pepik.mikulasek@seznam.cz skúste někdo poslat odpověď zatím dík.

  Odpovědět
 7. Petr- Slovakia 9. 7. 2019 @ 16:32

  na nabijení bat 18650 treba urcite “digi nabijecky s displejem,ktorý ukazuje prubiezne napeti a konecnou kapacitu i casovou pridavnou kapacitu baterie Lionky…Proud je aut regulovan ze stabil. obvodu,asi 500mA,vybijet je pod 3,0 V se nedoporucuje !!!
  Z Cina su samí sejdiri…za prvni 3 cislice je potrebne davati des.carku a ani to nemusi byti pravda…

  Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings