Spojení odpočinku i výdělku v jednom6 min čtení

Věřím, že naprosto každý člověk hledá vyváženost mezi činností, která přináší zisk a činností přinášející klid duše. Toto spojení v jednom se zdá nereálné, ale není tomu tak. Věřím a cítím, že při psaní tohoto článku se mi to daří. A v následujícím textu Vám řeknu jak.

Toto jsem já, při psaní. Našel jsem si klidné místečko v parku, lavičku, stín a ticho. V duši mám klid, v myšlenkách jen přírodu a hromadu plynoucích nápadů a slov. Celé tělo si užívá odpočinek a přestože psaní není moje hlavní práce, tak pracuji.

Mým hlavním oborem je technika a elektronika, která mě čeká hned v pondělí. Přesto mě teď nezajímá nic z toho, co mě v pondělí čeká a já odpočívám s hlavou v přírodě.

Teď si říkáte proč o tom píšu, vy přece nemáte web, takže články nepíšete. Chyba. Jednoznačně chyba. Psaní článků je neskutečně osvobozující činnost. Pokud nemáte web, jste na tom ještě lépe, protože můžete psát úplně o čemkoliv. Nemusíte se trápit tím, zda se daný článek tématem hodí na web apod.

Příroda a klid Vám vydělají peníze?

Zní to šíleně, ale ano. Existuje super služba jménem Copywriting.cz. Možná znáte, pokud ne, vysvětlím.

Jedná se o web, kde můžete volně prodávat majitelům webů články vlastní výroby. Píšete články, prodáváte články. To je scénář, pokud Vás přímo psaní nebaví, ale občas vám jde něco sesumírovat.

Druhý scénář, který můžete souběžně s prvním dělat, je psát články na zakázku. Majitel webu uvede, že hledá článek o dovolené v Itálii, a protože jste tam minulý týden byli s rodinou, přihlásíte se. Majitel si z nabídek vybere a pak čeká na článek. U takové nabídky je dán termín odevzdání. Jakmile je článek hotový a majitel webu souhlasí, proplatí se Vám provize.

Výhoda je právě ta, že se o peníze nemusíte bát, na vše dohlíží systém copywriting webu a nemůže se stát, že někdo text použije a nezaplatí.

Pointa

A už se dostávám k hlavní pointě toho, co chci napsat.

Ideální na spojení užitečného s příjemným je vzít si notebook, tablet nebo klidně jen papír a tužku a vyrazit do přírody.  Najít si klidné místečko a věřte, že nápady přijdou samy. Můžete psát jakékoliv téma, vše je prodejné.

Ideálně delší než kratší text, ideálně přidejte obrázek a nějakou přidanou hodnotu k článku. Reálný zážitek, recenze, erotické povídky, vše se dá prodat když to umíte sepsat.

Koukněte se na web Copywriting.cz, registrujte se a projděte si prostředí. Nic Vás to stát nebude, jen budete profitovat. Já sám web, spolu s mnoha známými, používám. Dokonce takto jedna dobrá kamarádka získala novou cestu životem, o které vůbec nikdy neuvažovala. Nyní píše pro mnoho známých webů a magazínů.

Doporučuji vyzkoušet a sami uvidíte, jaký máte talent.

Jak tedy začít?

Batoh, voda, notebook, papír a tužka, telefon. Ideálně i data a připojení notebooku na internet. Ale reálně stačí jen něco, kde budete psát. Třeba ten papír a tužka.

Co mám já? Já osobně beru buď kolo nebo elektrickou koloběžku. Batoh s repelentem, vodou, blokem a tužkou. Telefon, powerbanku a někdy deku.

Pokud plánujete notebook, určitě mohu doporučit perfektní 2v1 tableto-notebook Lenovo. Osobně používám a jsem nadmíru spokojen. Výdrž baterie kolem 9-13 hodin a to vážně stačí i na několik dní psaní venku. K tomu ještě malá váha 1.1Kg a máte cestovní stroj jak dělaný.

 

Případně cokoliv malého, přenosného a ideálně lehkého s velkou výdrží baterie. Ohledně klávesnice je určitě fajn řádek čísel, ale u malých NTB je to nereálné. Většinou se kombinuje řádek čísel klasicky s písmeny s háčky a čárkami. A navíc se ještě toto kombinuje s klávesami F1-F12. Ale na tyto drobnosti je potřeba si zvyknout.

Kolik si můžu vydělat psaním článků?

Otázka, která zajímá všechny. Ale jako vždy je odpověď ve hvězdách. Cena se určuje za jednu NS, což je normostrana. Má daný počet slov nebo znaků. Většinou dosáhnout jedné či dvou NS není problém za pár minut psaní. Reálně je ideální článek rozvést a dotáhnout klidně na 4-8 normostran. Otázka je pak cena pro kupujícího, protože cena 1 NS se pohybuje dle autora a jeho kvalit od 60 do 300 korun. Článek o 4 NS pak bude stát 240 až 1200 korun. Z této částky si provozovatel webu bere malé procento. Obecně ale skoro nepoznáte, že máte o pár desetikorun méně.

Důležité je ze začátku cenu ani nepřepísknout, ale ani se nepodkopat. Řekl bych, že bude ideální začít na 80-100 korunách za 1 NS a uvidíte co to udělá. Také záleží, zda to bude článek o něčem, co lidé hledají a co bude pro majitele webů zajímavé.

Pokud se článek týden nebo měsíc neprodá, nezoufejte. Některé mé články se prodaly až po 3-6 měsících. Ne vždy se prostě téma hodí do aktuální sezóny nebo složení webů. Pokud se ale ani tak neprodává, možná to chce upravit cenu.

Pak už celkový výdělek psaním článků závisí na vaší aktivitě. Zvládnete dva články denně? Pak budete bohatí. Pokud jen jeden měsíčně, pořád je to peněžní přínos. Každý text a článek se počítá.

Pokud budete mít dotazy, rád poradím. Doufám, že jsem Vás stejně jako sebe inspiroval a Vy si konečně užijete klid i při výdělku peněz na internetu.

Popravdě, jsem u konce psaní tohoto článku a úplně jsem ztratil pojem o čase a hladu. Zastavil jsem se v parku jen na chvíli, že zkusím něco napsat. Měl jsem už hlad, vracel jsem se z 40km strávených focením na elektrokoloběžce a úplně jsem na psaní náladu neměl. Nakonec musím říct, že po hodině a půl psaní, foukání fajn větříku a odpočinku, jsem moc rád, že jsem se zastavil, napsal článek a ještě si odpočinul. Teď to “hodím na web”, schovám notebook a jdu dál užívat přírody. Krásný den všem.  – Václav Vlček


 

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings