RECENZE: (po 3,5 letech používání) Vysavač Ergorapido pro milovníky zvířat (EER7ANIMAL)12 min čtení

Ukázka vysavače vedle ležícího psa

Jak vždy říkám, technika jako technika, a proto i vysavač se hodí pro recenzi na náš web. A právě tento vysavač jsem si domů vybral, jako perfektního pomocníka pro rychlý a uživatelsky příjemný úklid. Jedná se speciálně o edici ANIMAL od výrobce Electrolux pro majitele zvířat.

  • na konci článku naleznete aktualizaci po 3,5 letech používání!

Balení a základní charakteristika vysavače

Abych vysvětlil, o co se vlastně jedná. Hledal jsem vysavač, který bude rychle použitelný, nezabere moc místa a bude víceúčelový. To znamená nesmí to být klasický velký vysavač, nesmí mít žádné kabely a musí jít použít na různé úklidy. Tento vysavač je tyčový, takže celý vysavač držíte v ruce. Dále je na akumulátor, takže nebudu hledat složitě zásuvky. A je s dokovací stanicí, kde se nabíjí, takže mi nebude trvat 15 minut, než vysavač vytáhnu ze skříně, najdu zásuvku, zapojím hadice a teprve začnu vysávat.

Balení

Vysavač se pro mé překvapení dodává trochu rozebraný, a proto budete potřebovat šroubovák. Rukojeť obsahuje dvě tlačítka, přesto je v balení oddělená od zbytku vysavače. Tyto dvě části spojuje jen opletený kabel, na který je vhodné dávat při montáži pozor. Horní část se docela jednoduše zasune do zbytku vysavače a zaaretuje šroubkem. Složením získáme celkový funkční vysavač.

Ukázka vysavače vedle ležícího psaDále vysavač obsahuje nástavec pro těžko přístupná místa, nástavec na čištění pohovek a polštářů od chlupů a dokovací stanici. Balení tak není zrovna obsáhlé, ale nějaké příslušenství se dá koupit online na e-shopu výrobce. Jedná se hlavně o náhradní filtry a třeba sadu pro úklid auta. Ta rozšiřuje použití o dlouhou hadici a různé kartáče na vysavač.

Vysavač mi dorazil vybitý cca na 10 %, takže jsem musel jít hned na nabíječku a čekat. Samozřejmě plné nabití jsem nevydržel a ani není nutné, protože jsou zde použity akumulátory typu Li-Ion. Ty netrpí paměťovým efektem a je jedno jak se nabíjejí.

Akumulátor

Právě akumulátor je zde hlavní částí, protože udává použitelnost celého vysavače. Obchodník píše 45 minut vysávání. Krásný reklamní trik přátelé. Ano vysavač dokáže ve sníženém sacím výkonu pracovat 45 minut (48 naměřeno), ale v plném sacím režimu “jen” 16 minut. V uvozovkách, protože ostatní vysavače ještě méně, takže to “jen” je vlastně velké číslo.

Akumulátor je tvořen klasickými 5-ti kusy 18650 v sérii. Celkové napětí je 18V (5 * 3,6V na článek) a nabíjejí se podle výrobce 4 hodiny. Akumulátor nenapájí pouze sací ventilátor, ale také množství příslušenství a motory v nich.

Dokovací stanice

Dokovací stanice je dobrý pomocník, protože po úklidu do ní vysavač jednoduše zasunete a on se automaticky dobije. Není třeba vysavač poté vytáhnout nebo odpojit od zásuvky, elektronika si sama hlídá plné nabití akumulátorů.

Mimo nabíjení vysavače obsahuje ještě dokovací stanice úložný prostor pro nástavec na vysávání těžko dostupných míst. Ten jsem využil hlavně při vysávání rohů a těžko dostupných míst kolem sporáku apod. Tento nástavec se dá rovněž pověsit přímo na vysavač.

Vysavač se do dokovací stanice dává velmi jednoduše a vždy zapadne kam má. Při vytahování se plastová a lehká dokovací stanice překvapivě ani nehne a ještě se mi nestalo, aby se například zvedla spolu s vysavačem. Dokovací stanice samotná neobsahuje žádnou elektroniku. Jen kontakty pro nabíjení a konektor pro napáječ.


Pokračujte prosím na další stránku…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 149 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings