RECENZE: Vysavač Ergorapido pro milovníky zvířat (EER7ANIMAL)8 min čtení

Ukázka vysavače vedle ležícího psa

Jak vždy říkám, technika jako technika, a proto i vysavač se hodí pro recenzi na náš web. A právě tento vysavač jsem si domů vybral, jako perfektního pomocníka pro rychlý a uživatelsky příjemný úklid. Jedná se speciálně o edici ANIMAL od výrobce Electrolux pro majitele zvířat.

Balení a základní charakteristika vysavače

Abych vysvětlil o co se vlastně jedná. Hledal jsem vysavač, který bude rychle použitelný, nezabere moc místa a bude víceúčelový. To znamená nesmí to být klasický velký vysavač, nesmí mít žádné kabely a musí jít použít na různé úklidy. Tento vysavač je tyčový, takže celý vysavač držíte v ruce. Dále je na akumulátor, takže nebudu hledat složitě zásuvky. A je s dokovací stanicí, kde se nabíjí, takže mi nebude trvat 15 minut než vysavač vytáhnu ze skříně, najdu zásuvku, zapojím hadice a teprve začnu vysávat.

Balení

Vysavač se pro mé překvapení dodává trochu rozebraný, a proto budete potřebovat šroubovák. Rukojeť obsahuje dvě tlačítka, přesto je v balení oddělená od zbytku vysavače. Tyto dvě části spojuje jen opletený kabel na který je vhodné dávat při montáži pozor. Horní část se docela jednoduše zasune do zbytku vysavače a zaaretuje šroubkem. Složením získáme celkový funkční vysavač.

Ukázka vysavače vedle ležícího psaDále vysavač obsahuje nástavec pro těžko přístupná místa, nástavec na čištění pohovek a polštářů od chlupů a dokovací stanici. Balení tak není zrovna obsáhlé, ale nějaké příslušenství se dá koupit online na eshopu výrobce. Jedná se hlavně o náhradní filtry a třeba sadu pro úklid auta. Ta rozšiřuje použití o dlouhou hadici a různé kartáče na vysavač.

Vysavač mi dorazil vybitý cca na 10%, takže jsem musel jít hned na nabíječku a čekat. Samozřejmě plné nabití jsem nevydržel a ani není nutné, protože jsou zde použity akumulátory typu Li-Ion. Ty netrpí paměťovým efektem a je jedno jak se nabíjejí.

Akumulátor

Právě akumulátor je zde hlavní částí, protože udává použitelnost celého vysavače. Obchodník píše 45 minut vysávání. Krásný reklamní trik přátelé. Ano vysavač dokáže ve sníženém sacím výkonu pracovat 45 minut (48 naměřeno), ale v plném sacím režimu „jen“ 16 minut. V uvozovkách, protože ostatní vysavače ještě méně, takže to „jen“ je vlastně velké číslo.

Akumulátor je tvořen klasickými 5-ti kusy 18650 v sérii. Celkové napětí je 18V (5 * 3,6V na článek) a nabíjejí se podle výrobce 4 hodiny. Akumulátor nenapájí pouze sací ventilátor, ale také množství příslušenství a motory v nich.

Dokovací stanice

Dokovací stanice je dobrý pomocník, protože po úklidu do ní vysavač jednoduše zasunete a on se automaticky dobije. Není třeba vysavač poté vytáhnout nebo odpojit od zásuvky, elektronika si sama hlídá plné nabití akumulátorů.

Mimo nabíjení vysavače obsahuje ještě dokovací stanice úložný prostor pro nástavec na vysávání těžko dostupných míst. Ten jsem využil hlavně při vysávání rohů a těžko dostupných míst kolem sporáku apod. Tento nástavec se dá rovněž pověsit přímo na vysavač.

Vysavač se do dokovací stanice dává velmi jednoduše a vždy zapadne kam má. Při vytahování se plastová a lehká dokovací stanice překvapivě ani nehne a ještě se mi nestalo, aby se například zvedla spolu s vysavačem. Dokovací stanice samotná neobsahuje žádnou elektroniku. Jen kontakty pro nabíjení a konektor pro napáječ.

Vysávání, nástavce, funkce a zkušenosti

Vysávání je velmi jednoduché a přesně pro tu jednoduchost jsem si tento vysavač vybral. Porovnal jsem přitom spoustu testů, recenzí a hodnocení zákazníků a ze všech mnou vybraných favoritů zvítězil právě tento.

Mám doma kočku, která při východu ze záchodu, vždy vytrousí nějaké ty kuličky steliva ven. Právě zde se projevuje krása jednoduchosti. Jen vezmu vysavač z dokovací stanice, zmáčknu tlačítko, dvakrát přejedu před záchodem a vše je krásně čisté. Pak už jen vrátiti vysavač zpět do doku. Stejně tak vysávání celého bytu je radost.

Vysavač má při klasickém vysávání dvě možnosti výkonu. Slabý (45 minut) a vysoký (16 minut). Celý byt většinou vysávám na vysoký výkon (3+1 byt) a ještě stihnu vysát a vyčistit sedačku na jedno celé nabití. Takže přestože 16 minut se zdá málo, dostačuje mi to bez jakýchkoliv problémů. Navíc pokud není nepořádku tolik, stačí byt projet na nízký výkon, čímž se výrazně sníží i hlučnost.

Vysavač je 2v1, což zde znamená, že jde rozdělit z velkého vysavače na malý.

Důležitá poznámka pro majitele zvířat je to, že vysavač kombinuje klasické sání s kartáčem umístěným v hubici. Právě kartáč pomáhá výkonu vysavače, protože kartáčuje koberec a na hladké podlaze přispívá k nabírání a odstranění špíny. Kdo jednou poznal kombinaci kartáče a zvířat jistě ví, že se na něj namotají chlupy a pak nefunguje.

Na to právě verze ANIMAL myslí a na hubici je nášlapné tlačítko, které po zmáčknutí rozřeže chlupy na kartáči a jednoduše je vysaje do koše. Bum, gratulace výrobci k dobrému nápadu…. no tak napůl. K vysavači dostanete i nástavec pro čištění sedačky od chlupů. Ten obsahuje podobný kartáč, který nabírá chlupy. Ovšem už neobsahuje toto zázračné tlačítko.

Ukázka vysavače s hubicí na čištění sedačekZato je čištění sedačky stejně jednoduché jako vysávání. Jedním tlačítkem oddělíte malý vysavač od velkého, nacvaknete nástavec na pohovky a jdete vysávat. Funguje krásně a vysává velmi dobře. Zvláště chlupy vysává velmi dobře, jen kdyby se daly z kartáče jednoduše odstranit.

Malá nevýhoda je výkon, i když logická. Při vysávání malým vysavačem je na výběr jen plný výkon vysávání. Nízký výkon je dostupný jen při vysávání velkým vysavačem.

Zpět k normálnímu vysávání. Dobrá věc o které jsem si říkal, že je to naprostá pí*****a je osvětlení LED diodami. Dle reklam si můžete svítit na tu špínu a do temných koutů. Ehm.. jo je to dobrá věc. Jak LEDky svítí velmi nízko země, tak na hladké podlaze vidíte krásně smítka špíny, protože dělají táhlý stín. A překvapivě to pomáhá i v temnějších místech.

Mimo to vážně obrovská pomoc a funkce je kloub velkého vysavače. Jezdí a ovládá se na podlaze neuvěřitelně přesně a díky kloubu můžete jezdit úplně jakkoliv. Klidně dělat kruhy, osmičky a cokoliv, protože kloub výrobce navrhl nečekaně úžasně.

Vysavač je bezsáčkový, což přispívá k jednoduchosti údržby a hlavně snížení provozních nákladů. Obsahuje nádobu  o velikosti 0,5 litru ve které je filtr na hrubé nečistoty a za ním filtr na jemný prach. Překvapivě i jemný filtr je možné umývat ve vodě. Systém vytahování a vkládání zpět jak celé nádoby tak filtrů je jednoduchý i když těsnění mezi filtry není moc dokonalé. Dost hrubších nečistot se dostává rovnou na jemný filtr a tak nějak obejde ten na hrubé nečistoty. Není to ale nic extrémního, ale na pohled to jde poznat.

Závěrem

Musím říct, že jsem rok používal robotický vysavač, který inteligentně všude hezky uklízel. Byl perfektní, ale po stěhování se mi změnily chutě a princip mého úklidu. Proto jsem přešel na tento a jsem s ním naprosto dokonale spokojen. Úklid pohovky od chlupů nebyl nikdy jednodšší a rychlý, stejně jako jednoduchost běžného úklidu. Možnost rozdělit vysavač na malý a velký je skvělá funkce, kterou velmi často využívám. Stejně tak použitelnost v domovech se zvířaty. Opravdu máte-li zvířata, je tohle levná a jednoduchá cesta k úklidu.

Úplným závěrem dodám, že toto není reklamní ani nijak placený článek a jedná se čistě o můj specifický názor. Jakékoliv dotazy velmi rád zodpovím v komentářích.

Obrázky použity z www.electrolux.cz.

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 89 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Sdílej !

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings