Recenze: SONY WH-CH500 bluetooth sluchátka6 min čtení

Hledáte opravdu levné sluchátka s perfektním zvukem, bezdrátovým přenosem hudby, hovorů a s dostatečnou výdrží na akumulátor, pak se zkuste podívat na sluchátka Sony WH-CH500.

Vzhled a funkce

Sluchátka Sony WH-CH500 jsou dostupná skoro u každé pokladny v obchodech prodávajících počítače a podobné zboží. Značení WH indikuje Wireless Headset a číslo ukazuje na model sluchátek. Koukal jsem na ně pravidelně při mých nákupech a po zkušenostech se sluchátky Sony WH-CH700 jsem byl přesvědčen, že budou také perfektní. Nakonec jsem neodolal a sluchátka si pořídil. Na pokladnách jsou v ceně kolem 1100 až 1300 korun.

Vzhled sluchátek jak už bývá u Sony zvykem je čistý a krásný. Vybral jsem si sluchátka v černé barvě, ale jsou dostupná i v modrém nebo šedém provedení. Náušníky jsou velmi měkké a dobře sedí na uších. Oblouk nad hlavou je velmi ohebný, ale přesto počítejte v prvních měsících zvýšený tlak na uši. První dny byly skoro nepříjemné, než se sluchátka trochu zapracovaly na mou hlavu. Nastavení délky oblouku bych uvítal více tužší, ale na hlavě sedí dobře a velikost se sama nemění.

Sluchátka jsou překvapivě dobře vybalancované a obě základny s reproduktory tak mají stejnou váhu. A to musíme počítat s tím, že baterie je pravděpodobně jen na jedné straně. I přes výdrž 20 hodin přehrávání hudby a 200 hodin Stand-By jsou sluchátka velmi lehká. Nevýhodou pak je, že jsem nepřišel na způsob nošení na krku. Když jsou otočená stejně jako bych poslouchal hudbu, tak díky pružnému oblouku, který se vrací do své základní polohy, mi sluchátka obejmou krk a já se nemohu podívat dolů. Naopak když sluchátka otočím vodorovně, tak zase silně tlačí do krku. Časem jsem proto došel k variantě “na hlavě” nebo “na stole”, na krku rozhodně ne.

Levé sluchátko obsahuje pouze NFC čtečku pro rychlé spárování s telefonem. Pokud NFC nemáte, budete muset po staru do nastavení bluetooth a kliknout na párovat u WH-CH500. Vše ostatní se pak odehrává na pravém sluchátku, kde nalezneme kolébkové ovládání hlasitosti, které zároveň funguje jako přepínání skladeb. Nevýhodou například u Google hudby při přepínání skladby, je průběh toho přepnutí. Podržíte tlačítko dopředu nebo dozadu, záleží kam se chcete přesunout. Následuje docela příjemné pípnutí, pak ještě skoro půl vteřiny hraje původní skladba a následně po tom se přepne na další. Opravdu netuším čím to je, ale je to dost otravné. Nicméně kromě tohoto ovládání je na pravém sluchátku už jen tlačítko pro zapnutí a vypnutí, kombinované taky jako funkce přijetí hovoru, a při dvojkliku zapnutí Google asistenta (něco jako OK google). Tím ovšem toto jediné tlačítko nekončí. Další funkcí je pozastavení hudby a opětovné spuštění. Vedle tlačítka je umístěn micro USB port pro nabíjení a sdířka pro mikrofon.

Sluchátka plně podporují dva módy komunikace. Jeden pro kvalitní hudbu a druhý ztrátový pro hovory. Telefonování přes sluchátka je dosti náhodná záležitost co se kvality týče. Jsou chvíle, kdy slyšíte jen pár hlásek, protože sluchátka mají nějaký problém s přenosem zvuku a jsou chvíle kdy slyšíte docela normálně. Každopádně vždy je zvuk dosti zkreslený a pro telefonování je to spíše nouzovka. Musím ale říct, že protistrana velmi dobře rozumí při hovoru na rušné ulici, takže v tomto ohledu jsou sluchátka lepší než mnohé speciální handsfree sady.

Výdrž je opravdu dostatečná i pro náročné posluchače hudby. Poslouchám denně několik hodin jak podcasty, hudbu, filmy a nabíjím většinou jednou za 14 dní. Je taky rozdíl mluvené slovo a pořádná hudba. Počítejte ale s delší dobou nabíjení. Sluchátka se nabíjí velmi malým proudem a to po dobu 4,5 hodiny. Taky musím upozornit na používání powerbanky. Jelikož se sluchátka nabíjí v řádů miliampérů, mohou některé powerbanky vypínat pro nízký odběr.

Ještě bych zmínil, že plast sluchátek je celý matný kromě bočních stran kde je logo Sony a na levém náušníku Sony a znak NFC technologie. Tyto povrchy jsou lesklé a pěkně na nich zůstávají veškeré otisky.

Pocity z používání

Sluchátky jsem nadšen. Jsou chvíle kdy se mi trochu více paří a ohřívají uši, což není vůbec příjemné. Je to dáno dokonalou izolací uší sluchátky. Na druhou stranu při poslouchání hudby na větší hlasitost, hrají sluchátka poměrně dost do svého okolí. Mějte to na paměti při jízdě v MHD.

První dny a týdny používání byly místy nepříjemné, protože sluchátka vytvářejí větší tlak na uši díky sice ohebnému, ale tuhému oblouku, který se snaží vrátit zpět do původní polohy. Na veřejnosti vypadají velmi dobře a decentně. Nejsou nijak velké, proto jsou opravdu stylové a nenápadné. Jediné co vypadá divně je když telefonujete. Přecijen člověk, který vidí někoho mluvit sám pro sebe s handsfree logicky telefonuje, ale se sluchátky? To nebývá zvykem a tak přemýšlíte zda mluveně zpívá nebo co vlastně dělá.

Sluchátka mě překvapily čistým a krásným zvukem, dobrými basy, které většina uživatelů opravdu doporučuje a perfektní výdrží. Měl jsem před tím sluchátnka drátová od Xiaomi (taky perfektní sluchátka, fakt nejlepší drátová co jsem kdy měl), ale kabel mi vadil. Vyzkoušel jsem takzvané pecky do učí (bezdrátové), ale nabíjení každé 3-4 hodiny byla neskutečná otrava. Teď jsem za celou dobu vlastnění těchto Sony sluchátek jiné nepoužil.

Závěrem

Sluchátka jednoznačně musím doporučit. Výdrž je perfektní a basy dostačující. Při použití equalizéru v telefonu dosáhnete více než dostačujících basů. V poměru k ceně získáte rozhodně hodnotného kamaráda na všechny procházky, výlety a zahnání nudy. Také pokud máte v okolí nadšence hudby, určitě tímto dárkem nijak neurazíte a nový majitel bude spokojen. Pokud je náročnější na poslech hudby doporučil bych vyšší model sluchátek WH-CH700, který obsahuje i funkci eliminaci okolního prostředí, díky čemuž zaručeně neuslyšíte nic co se děje kolem vás.

 

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings