RECENZE Sony WF-SP800N voděodolné, porovnání s WF-1000XM3, reálné zkušenosti15 min čtení

Sound záložka

Zajímavější je obrazovka druhá se záložkou Sound. Na této obrazovce se nastavují všechny parametry zvuku. Ambient sound a Noise Cancelling už byly popsány výše. Následuje ekvalizér i s možností Clear BASS, která dodává hudbě kvalitní bassy. Ovšem sluchátka samy o sobě mají dokonalý vyvážený zvuk a není třeba výstup jakkoliv upravovat.

Když se posuneme níže, je zde zajímavá funkce analyzování uší pro audio 360. Jedná se o zajímavou funkci, která po vyfocení vašich uší bez sluchátek, dokáže tvar analyzovat a vytvořit pro vás specifický zážitek z hudby. V balení jsem dokonce dostal kupón na 3 měsíce zdarma. Ty jsem použil pro službu Deezer 360, kde je hromada písniček a zpěváků, kteří upravili své písničky do této služby. Funkce dokáže reprodukovat zvuk všude “v hlavě”. Každý zvuk je na specifickém místě a dává vám ten nejvyšší prožitek z hudby. Po třech měsících je služba za 248 korun měsíčně, což mi na poněkud omezenější obsah skladeb 360 příjde moc. Na druhou stranu aplikace Deezer pro poslech hudby, kde je dalších 76 miliónů skladeb mi přijde za tuto cenu velmi dobrá. Možnost stahovat offline a hlavně je Česky a dobře fungující. Perfektní návrhy hudby. Každopádně funkce 360 audio je jen pro občasný poslech v plné kvalitě a prožitku.

Poslední záložka “System” obsahuje spíše technické nastavení sluchátek. Sluchátka mají například senzor přiblížení, takže je možnost automaticky pozastavit přehrávání pokud se sluchátko vyndá ven.

Automatické vypnutí asi netřeba představovat. Je to funkce, která buď vypne nebo nechá zapnuté sluchátka vytažené z dokovací stanice, ovšem nenasazené na uších.

Notifikační zprávy bohužel v Češtině nejsou, ale v angličtině vám po nasazení mohou anglicky hlásit stav nabití, připojení a stavy dalších funkcí.

Každé sluchátko má dotykové tlačítko, které reaguje na dotyk a ne stisk. Nastavení těchto dotykových ploch je také možno v nastavení stylizovat podle našich představ. Osobně mi defaultní nastavení připadá ideální a nepociťuji potřebu to měnit.

Zde musím opět vyzdvihnout posun v této verzi sluchátek. U sluchátek WF-1000MX3 je jedno kolikrát stisknete pravou plošku, vždy se vám ozve jen jeden potvrzovací tón. Člověk tak jen čeká, jakou funkci vlastně spustil. U tohoto modelu 800 Sony konečně pokročilo. Při stisku 3x pro zpětné přehrání, sluchátko pípne 3x krátce zpět. Díky takové zpětné vazbě hned víte co jste udělali a co čekat.

Voděodolnost

Krátce se o tom musím zmínit. Sluchátka WF-1000MX3 nemají žádné krytí. Uživatelé si stěžují, že při kapce vody v mikrofonu začnou silně pískat a skoro to vše končí zničením a reklamací. Rozhodně nechcete zničit sluchátka za tolik peněz trochou vody či potem. Sluchátka jsou určená opravdu pro cestování, suché ucho a pro poslech. Ne pro sport.

Jsem rád, že jsem sluchátka vyměnil za WF-SP800N, která vycházejí z vyššího modelu, opravilo se spoustů chyb předchozího modelu a hlavně přibyla možnost sportovat. Sluchátka jsem zkoušel po běhání normálně umýt pod vodou, je potřeba pak dle návodu vytřepat vodu z mikrofonů a vnitřku sluchovodu. Používal jsem je na běhání a i přes pocení hrály bez problémů. Očividně Sony tuto problematiku zná, protože vyrábí i sluchátka na plavání. Jsou proto ideální na sport i běžné chození po městě. Beru si je i do vany (bez ponoření samozřejmě) protože se vlhkosti nebojí. Vyšší model jsem držel dál od všeho vlhkého a v dešti je ani nebral.

Závěrem

Sluchátka musím rozhodně hodnotit kladně. Velmi kladně. V porovnání se sluchátky WF-1000XM3 mají určité chyby, ale naopak i určité výhody. Rozhodně se mi líbí voděodolnost, možnost sportovat, umýt je po cvičení a dlouhé hodiny poslouchat hudbu. Sluchátka mají perfektní výdrž na akumulátor. V uchu sedí naprosto perfektně a jistě. Díky gumovému oblouku, který zapadne do ucha se s nimi dobře běhá a člověk ví, že je neztratí. Kvalita provedení je taky perfektní a nakonec zvuk je jednoduše od Sony, tomu se nikdy nedá nic vytknout.

Nabíjení trvá sice delší dobu, ale stačí na to myslet a občas je vrátit do pouzdra a nechat trochu dobít. Přestože noise cancelling funguje hůře, jsem se sluchátky více spokojen než s vyšším modelem. Sedí lépe, vypadají lépe, hrají stejně a můžu s nimi sportovat i používat při cestě do práce. Zvládají široký záběr. Mimo to jde gumový oblouk sundat (po sundání špuntu) a používat sluchátka bez něj. Pak máme běžné sluchátka.

Pokud váháte jako jsem váhal já, stačí si dát jednoduchou otázku.

 • Chci sluchátka na chození, cestování, kvalitní zvuk, potlačení hluku okolo, nepotím se a mám rád kvalitu? > Sony WF-1000XM3
 • Chci sluchátka na chození, cestování, kvalitní zvuk (i když bez 24bit převodu), dobrým potlačením hluku okolo, potím se a občas chci i sportovat a mám rád kvalitu? > WF-SP800N
 • Chci sluchátka na chození, cestování, kvalitní zvuk, kvalitní potlačení okolního hluku, nepotím se a mám rád kvalitu s dlouhou výdrží baterie? > WH-1000XM4 nebo verzi XM3

Srovnání závěrem WF-1000XM3 vs WF-SP800N

Lepší 1000XM3 oproti 800N:

 • Pěkný vzhled
 • Kvalitní noise cancelling
 • Kvalitní ambient sound
 • Užší pouzdro
 • 10 minut nabíjení dá 90 hraní
 • Navíc pěnové špunty
 • 24 bitový převod zvuku –  vysoká kvalita
 • NFC pro rychlé spárování

Lepší 800N oproti 1000XM3:

 • Voděodolnost – pot, umývání pod vodou
 • Velká výdrž na jedno nabití
 • Podpůrný oblouk pro lepší držení při sportu
 • Vyřešené problémy s ovládáním, zpětnou vazbou
 • Lépe se vytahují z pouzdra

Doufám, že jsem vám s výběrem pomohl. Pokud máte zájem o recenzované Sony WF-SP800N nejlepší ceny najdete zde nebo rychle k vyzvednutí v Alza.cz WF-SP800N:

Pokud jste se rozhodli pro WF-1000MX3 tak tady nebo rychle k vyzvednutí v Alza.cz WF-1000MX3:

No a pokud vás zaujaly velká sluchátka přes hlavu, i ty můžete najít zde nebo rychle k vyzvednutí v Alza.cz WH-1000XM4:


 

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings