?> Mr. Morecast vše o počasí na jednom místě – Vlkátor.cz

Mr. Morecast vše o počasí na jednom místě


ít v telefonu aplikaci, která nám říká jaké bude počasí je pro většinu již normální věc. Vybrat si ale tu nejlepší může být v dnešní době opravdu náročné. V potaz připadají tisíce aplikací z Google Play a všechny mají skoro stejné hodnocení. Jedna aplikace ale z davu vystupuje svými nečekanými funkcemi, které jiné aplikace nemají.

Prostředí aplikace

Screenshot_2016-08-31-08-04-32Při zapínání na nás vyskočí její logo a začnou se stahovat aktuální data o počasí a zjišťovat naše poloha. Pokud naše poloha není správně zjištěna, je možnost ji v nastavení manuálně změnit. Mnohokrát se mi už stalo, že se aplikace zasekla na načítací obrazovce. Jsou to situace, kdy je velmi pomalý internet a aplikace prostě nenajede. Je potřeba ji vypnout a zase zapnout.

Screenshot_2016-08-31-08-05-16

Po načtení se nám zobrazuje náhodný, ale vždy pěkný obrázek s aktuálním místem kde jsme, teplotou venku a pocitovou teplotou. Nechybí ani obrázek aktuální situace na obloze. Nahoře pak můžeme překlikávat mezi aktuálním počasím v místě kde jsme, radarem zobrazujícím aktuální srážky okolo nás, komunitou ve které můžeme sdílet aktuální fotky a úplně vpravo najdeme menu.

Screenshot_2016-08-31-08-06-09

V menu je zbytek všech funkcí aplikace. Vezmeme to pěkně popořadě shora. První věc nikoho nepřekvapí. Jedná se o předpověď až na 14 dní dopředu. Netuším jak moc je přesná, protože ji nijak nesleduji. Další funkcí v menu je radar, ve kterém můžeme sledovat jak celou zemi, tak zejména místo kde se nacházíme a jeho okolí. Data jsou z reálných snímků, a tak jsou velmi přesná. Nechybí ani několikahodinová předpověď říkající kdy přesně bude pršet v místě kde jsme. Jak již jsem zmínil, je zde i funkce komunity aplikace. V ní můžete sdílet aktuální fotky s informací o počasí a ostatní uživatelé fotky sledují a hodnotí. Komunita je rozdělena na lokální a světovou.

Screenshot_2016-08-31-08-06-32Již méně tradiční funkcí pro meteo-aplikaci je zobrazování webkamer z celého světa. Webkamery jsou zobrazeny na mapě, a tak hned vidíte kde jste vy a kde kamery. Nejedná se bohužel a žádné live přenosy. Zobrazují se pouze fotky v sekvenci za určitou dobu. Interval fotek je jednou za hodinu. Kamer je taky poměrně málo a ne všechny funkční. U každé kamery je ale zobrazena její adresa a aktuální počasí v jejím okolí i s informací o rychlosti větru a síle srážek.

Trochu v menu přeskočím až na grafy. V aplikaci si můžete zobrazit graf jakéhokoliv místa na planetě a sledovat na obrazovce až 14 dní najednou. Graf přitom ukazuje teplotu, srážky v mm a procentech, vítr, sluneční svit, UV index, oblačnost, vlhkost a nakonec tlak. Nad grafy je další možností porovnat si dvě místa kdekoliv na planetě.


Pokračujte na další stránku…

Sdílej !

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Facebook