Mr. Morecast vše o počasí na jednom místě3 min čtení


ít v telefonu aplikaci, která nám říká jaké bude počasí je pro většinu již normální věc. Vybrat si ale tu nejlepší může být v dnešní době opravdu náročné. V potaz připadají tisíce aplikací z Google Play a všechny mají skoro stejné hodnocení. Jedna aplikace ale z davu vystupuje svými nečekanými funkcemi, které jiné aplikace nemají.

Prostředí aplikace

Screenshot_2016-08-31-08-04-32Při zapínání na nás vyskočí její logo a začnou se stahovat aktuální data o počasí a zjišťovat naše poloha. Pokud naše poloha není správně zjištěna, je možnost ji v nastavení manuálně změnit. Mnohokrát se mi už stalo, že se aplikace zasekla na načítací obrazovce. Jsou to situace, kdy je velmi pomalý internet a aplikace prostě nenajede. Je potřeba ji vypnout a zase zapnout.

Screenshot_2016-08-31-08-05-16

Po načtení se nám zobrazuje náhodný, ale vždy pěkný obrázek s aktuálním místem kde jsme, teplotou venku a pocitovou teplotou. Nechybí ani obrázek aktuální situace na obloze. Nahoře pak můžeme překlikávat mezi aktuálním počasím v místě kde jsme, radarem zobrazujícím aktuální srážky okolo nás, komunitou ve které můžeme sdílet aktuální fotky a úplně vpravo najdeme menu.

Screenshot_2016-08-31-08-06-09

V menu je zbytek všech funkcí aplikace. Vezmeme to pěkně popořadě shora. První věc nikoho nepřekvapí. Jedná se o předpověď až na 14 dní dopředu. Netuším jak moc je přesná, protože ji nijak nesleduji. Další funkcí v menu je radar, ve kterém můžeme sledovat jak celou zemi, tak zejména místo kde se nacházíme a jeho okolí. Data jsou z reálných snímků, a tak jsou velmi přesná. Nechybí ani několikahodinová předpověď říkající kdy přesně bude pršet v místě kde jsme. Jak již jsem zmínil, je zde i funkce komunity aplikace. V ní můžete sdílet aktuální fotky s informací o počasí a ostatní uživatelé fotky sledují a hodnotí. Komunita je rozdělena na lokální a světovou.

Screenshot_2016-08-31-08-06-32Již méně tradiční funkcí pro meteo-aplikaci je zobrazování webkamer z celého světa. Webkamery jsou zobrazeny na mapě, a tak hned vidíte kde jste vy a kde kamery. Nejedná se bohužel a žádné live přenosy. Zobrazují se pouze fotky v sekvenci za určitou dobu. Interval fotek je jednou za hodinu. Kamer je taky poměrně málo a ne všechny funkční. U každé kamery je ale zobrazena její adresa a aktuální počasí v jejím okolí i s informací o rychlosti větru a síle srážek.

Trochu v menu přeskočím až na grafy. V aplikaci si můžete zobrazit graf jakéhokoliv místa na planetě a sledovat na obrazovce až 14 dní najednou. Graf přitom ukazuje teplotu, srážky v mm a procentech, vítr, sluneční svit, UV index, oblačnost, vlhkost a nakonec tlak. Nad grafy je další možností porovnat si dvě místa kdekoliv na planetě.


Pokračujte na další stránku…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings