Fenomén fitness náramků a chytrých hodinek5 min čtení

Nemáš fitness náramek, jako bys ve světě fitness nežil a nespaloval kalorie jako člověk, který je má. Někdo dokonce má pocit, že když náramek zapomene, nemá smysl si jít zacvičit. Lidem, kteří je nikdy neměli, tyhle pocity asi neznají. Ale těm, kdo je pravidelně nosí, je to určitě blízké. Přitom fitness náramky jsou často dost nepřesné. Rozhodně není rozdíl, pokud na ruce náramek máte nebo nemáte, proto si nelámejte hlavu s tím, když si je zapomenete. Trénink to rozhodně nijak neovlivní.

V dnešním článku najdete výhody, ale i nevýhody fitness náramků a chytrých hodinek. Samozřejmě hodně záleží na značce, kvalitě i ceně, některé hodinky měří lépe, některé méně přesněji.

Proč si hodinky pořídit?

Počítají kroky

Jedním z hlavních přínosů hodinek je měření kroků a nachozených kilometrů. Tento údaj bývá hodně přesný, i přesto, že spousta chytrých telefonů má funkci počítání kroků také, hodinky jsou přesnější, navíc je máte po celý den na ruce, takže zaznamenávají každý krok.

Sledují tep

Dalším důvodem, proč si hodinky nebo fitness náramek pořídit, je sledování tepu během fyzické aktivity. Tento údaj bývá také hodně přesný. Na základě vašeho tepu poté můžete přidat nebo ubrat na obtížnosti. Ukazatel tepu se vám bude hodit nejvíce při kardiu, kdy spousta lidí si hlídá tep a snaží se udržet vyšší tepovou frekvenci během běhu, chůze do kopce či jiné aktivitě.

Rychlost, vzdálenost a čas

Pro vášnivé běžce, cyklisty či jiné sportovce, kteří si rádi hlídají svůj pokrok v dané aktivitě, jsou hodinky také skvělá volba. Většina chytrých hodinek a fitness náramků má na výběr několik aktivit, kdy jednotlivá aktivita počítá a sleduje právě rychlost, ujetou či uběhnutou vzdálenost a čas. Jednoduše tak můžete sledovat, za jak dlouho ujedete či uběhnete kilometr, jak moc se zlepšujete a kde a kdy je potřeba přidat.

Upozornění a příchozí zprávy

Když se nebudeme bavit o hodinkách jen jako o prostředku do posiloven, další výhodou jsou chodící upozornění na příchozí zprávy či hovory, některé hodinky mají funkci rychlé odpovědi, kdy nemusíte vytahovat telefony. Také hodinky ukazují čas, datum či vámi nastavené upomínky. Z některých hodinek můžete dokonce telefonovat, což využijí a ocení zejména řidiči, kdy nemusí držet u ucha telefon, a tak ohrozit jízdu.

Aplikace

Do hodinek či některých náramků si můžete nainstalovat a stáhnout nejrůznější aplikace, které vám také ušetří čas a nemusíte mít u sebe vždy telefon. Jednou z nejvyužívanějších aplikací je například internetové bankovnictví, kdy přímo na hodinkách dostáváte upozornění o příchozích a odchozích platbách. Dokonce si můžete do hodinek nainstalovat online peněženku, kam jednoduše nahrajete své platební karty a u pokladny stačí přiložit ruku s hodinkami a nemusíte hledat peněženku a jednotlivé karty. Aplikací je mnoho a každý si přijde na své.

Co třeba zvážit

Spalování kalorií

Sledovat a soustředit se na spálené kalorie není dobrý nápad. Toto číslo bývá hodně nepřesné. Každý spalujeme kalorie jinak, máme jiný bazální metabolismus a to pouze hodinky nevědí. Proto byste se neměli spoléhat a řídit svůj jídelníček podle spálených kalorií. Během tréninku a zapnuté aktivity hodinky měří přesněji, proto při běhu či jiné aktivitě se může počet spálených kalorií lišit minimálně a můžete tak sledovat, kolik jste spálili například na páse.

Pokud si chcete ověřit, jak se může lišit počet spálených kalorií během dne, zkuste si například při vaření zapnout nějakou aktivitu. Díky tomu vám hodinky ukáží až dvakrát více spálených kalorií, než když máte hodinky bez režimu sportu nebo aktivity.

Neměli byste upravovat svůj trénink podle toho, kolik vám hodinky ukazují. Fitness náramky a hodinky neznají, jak velké máte svaly a kolik reálně zvedáte a spalujete, spoléhají se na tep a podle toho vyhodnotí spálené kalorie. Přitom například po silovém tréninku spalujete ještě několik hodin oproti kardiu. To už ale hodinky nevědí. Proto se řiďte svým tréninkovým plánem, na hodinkách si hlídejte tep a čas přestávek, ale kalorie nechte kaloriemi.

Závěrem

Při koupi hodinek by každý měl zvážit důvod, k čemu chce hodinky či náramky využívat a vybrat takové, které budou disponovat jejich požadavkům. Na trhu najdete náramky s cenou okolo 2 000,-, které využijí lidé spíše jako běžné hodinky, které navíc ukazují kroky, datum a upozornění, ale také chytré hodinky, kde budete mít téměř všechny zmíněné funkce a budou nejvíce přesné. Záleží na vás, zda jste ochotni si připlatit či ne.

Top 3 chytré náramky:

Top 3 chytré hodinky:

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings