Diagnostika automobilu za pár korun pomocí androidu3 min čtení


Svítí vám kontrolka motoru a vy nevíte proč. Jediná vám známá možnost je servis, kde si jen za diagnostiku účtují nemalé peníze, nemluvě o ceně opravy. Je tu i levnější a lepší možnost.

OBDII

Jednotka OBDII

OBDII je název rozhraní či servisního konektoru v autě. Přibližně od roku 1990 byly auta vybavovány tímto konektorem, díky němuž se lze jednoduše připojit k palubnímu počítači auta (ECU). Donedávna měly možnost diagnostiky pouze servisy s diagnostickými přístroji, které měly cenu desetitisíc korun. Proto ne všechny servisy diagnostikovat chyby palubního počítače uměly. Dnes se ale doby změnily a na trhu jsou malé a levné zařízení umějící číst data z palubního počítače.

Dají se zakoupit dva různé typy tohoto levného řešení diagnostiky. S připojením do

USB portu počítače nebo spíše notebooku a komunikace s telefonem přes bluetooth. Jednodužší je samozřejmě zařízení pro telefon.

OBDII jednotka se dá levně koupit na ebay.com přesně ZDE nebo v česku, ale o dost dráže. Z ebaye trvá dodání okolo měsíce, ale nemusíte za to platit ani korunu. Poštovné bývá zdarma.

Použití

Použití je jednoduché. Stačí najít pod volantem OBD konektor a do něj zastrčit čtečku OBDII, kterou jste si koupili. Po nastartování zapnete na mobilu bluetooth a aplikaci Torque, která je zatím nejlepší pro diagnostiku. O aplikací více na další straně.


Pokračujte na další stranu

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Readers Comments (2)

  1. Diagnostika ktera jen ukazuje je na nic. Co potrebujete je reset vymen, kodovani baterie, regenerace filtru pevnych castic atd.

    Odpovědět
    • Za ty peníze je to určitě dobrý pomocník. Většině uživatelů stačí vyčíst závady a neplatit za to vždy plno peněz. Navíc některé chyby jdou i vymazat. Mimo to k diagnostice dost pomůže vidět hodnoty že senzorů.

      Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings