?> Diagnostika automobilu za pár korun pomocí androidu – Vlkátor.cz

Diagnostika automobilu za pár korun pomocí androidu


Svítí vám kontrolka motoru a vy nevíte proč. Jediná vám známá možnost je servis, kde si jen za diagnostiku účtují nemalé peníze, nemluvě o ceně opravy. Je tu i levnější a lepší možnost.

OBDII

Jednotka OBDII

OBDII je název rozhraní či servisního konektoru v autě. Přibližně od roku 1990 byly auta vybavovány tímto konektorem, díky němuž se lze jednoduše připojit k palubnímu počítači auta (ECU). Donedávna měly možnost diagnostiky pouze servisy s diagnostickými přístroji, které měly cenu desetitisíc korun. Proto ne všechny servisy diagnostikovat chyby palubního počítače uměly. Dnes se ale doby změnily a na trhu jsou malé a levné zařízení umějící číst data z palubního počítače.

Dají se zakoupit dva různé typy tohoto levného řešení diagnostiky. S připojením do

USB portu počítače nebo spíše notebooku a komunikace s telefonem přes bluetooth. Jednodužší je samozřejmě zařízení pro telefon.

OBDII jednotka se dá levně koupit na ebay.com přesně ZDE nebo v česku, ale o dost dráže. Z ebaye trvá dodání okolo měsíce, ale nemusíte za to platit ani korunu. Poštovné bývá zdarma.

Použití

Použití je jednoduché. Stačí najít pod volantem OBD konektor a do něj zastrčit čtečku OBDII, kterou jste si koupili. Po nastartování zapnete na mobilu bluetooth a aplikaci Torque, která je zatím nejlepší pro diagnostiku. O aplikací více na další straně.


Pokračujte na další stranu

Sdílej !

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Facebook