Diagnostika automobilu za pár korun pomocí androidu3 min čtení

Torque Lite a Pro

Torque

Tato aplikace, jak jsem se již zmínil je aktuálně nejlepší aplikací pro čtečky OBDII. Osobně mám odzkoušenou pouze Lite verzi, ale zatím mi zcela dostačuje.

Po zapnutí aplikace je potřeba najet do nastavení a vybrat bluetooth zařízení se kterým má aplikace pracovat. OBD adaptér by se měl hlásit pod názvem OBDII. Po spárování se zařízením začne aplikace hledat přesný protokol se kterým pracuje váš palubní počítač. Po jeho nalezení začne v reálném čase sledovat všechny údaje, které vaše auto vysílá. Je potřeba mít nastartované auto.

Na obrazovku aplikace můžete přidávat nejrůznější ukazatele a to jak grafické tak číselné. V menu pro výběr ukazatelů nelze vybrat šedé možnosti. Vaše auto tyto hodnoty nepodporuje, a tak budou stejně vždy ukazovat nulu.

Mimo to většina aut podporuje minimálně aktuální otáčky, rychlost, teplotu motoru, různé tlaky v potrubí, průměrná spotřeba, aktuální spotřeba, aktuální poloha škrtící klapky, apod. Lepší auta podporují i teplotu uvnitř a venku, stav palivové nádrže, stav ventilace a klimatizace, napětí baterie, atd. Je jen na vašem autě co vše dokáže měřit.

V menu lze načíst chyby motoru. Po načtení lze chyby smazat a tím vypnout chybové kontrolky, které vám svítí. Většina chyb se zobrazuje bez popisu, a proto je nutné si číslo chyby opsat a pak jej jednoduše najít na internetu. Většinou se jedná o jednoduché chyby u kterých stačí chybu smazat a vůbec se jí nezabývat.

Verze Pro dokáže navíc sledovat i GPS polohu a vše zapisovat do souboru. Všechny hodnoty v každý okamžik cesty lze potom v programu zobrazovat.

Torque PRO ke stažení ZDE

Torque LITE ke stažení ZDE

 

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Readers Comments (2)

  1. Diagnostika ktera jen ukazuje je na nic. Co potrebujete je reset vymen, kodovani baterie, regenerace filtru pevnych castic atd.

    Odpovědět
    • Za ty peníze je to určitě dobrý pomocník. Většině uživatelů stačí vyčíst závady a neplatit za to vždy plno peněz. Navíc některé chyby jdou i vymazat. Mimo to k diagnostice dost pomůže vidět hodnoty že senzorů.

      Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings