Aplikace, která vás jednoduše naučí anglicky5 min čtení

Naučte se anglicky, zdarma a navždy. Úvodní obrázek webu Duolingo


Spousta lidí se chce naučit nějakému jazyku. Nejobvyklejší je angličtina. Jazyk, který se dá použít prakticky v celém světě a který se u nás učí již na základní škole. Spousta her, článků nebo návodů je psaných v angličtině, což nás nutí se alespoň jejím základům naučit. Mimo jiné, kdo by nechtěl jet na dovolenou a plynně a bez problémů se domluvit.

Ale jak se naučit nebo zlepšovat jazyk, když nemáme čas a tolik peněz na drahé kurzy, které nám nevyhovují ani časově? Představuji Vám Duolingo. Aplikaci, která člověka učí a zlepšuje jeho dovednosti v jazycích. Kromě angličtiny má aplikace velice širokou škálu jazyků.

Výhody

  • Duolingo nabízí obrovské množství jazyků, jako jsou například němčina, španělština, portugalština, japonština i výše zmiňovaná angličtina a další jazyky a to i ty méně známé.
  • Aplikace je zdarma a dá se stáhnout do mobilu či tabletu, anebo spustit na počítači.
  • Můžete si kdykoli a kdekoli jazyk opakovat a dále ho rozvíjet. Duolingo je moc pěkně graficky zpracované jak na mobilní aplikaci, tak na internetové stránce.
  • Pokud již nějakou znalost jazyka máte, tak máte možnost udělat si něco jako „vstupní test“ a aplikace Vás zařadí do úrovně dle Vašich znalostí.
  • Nenabízí jen bezhlavé učení slovíček, jak to někdy bývá ve škole, ale střídá doplňování, poslechy, psaní i mluvení.
  • V nastavení umožňuje vypnout poslechy a mluvení. Díky tomu se můžete učit i v práci bez obtěžování kolegů v kanceláři.

Nevýhody

  • Pro česky mluvící je zde nabízena jen angličtina. Což je celkem velká škoda, ale pokud zvládáte angličtinu na dost vysoké úrovni, tak si můžete připsat kurz jakožto anglicky mluvící.
  • K aplikaci je nutno mít přístup k internetu, takže je problém si jazyk procvičit například někde na dovolené, kde přístup nemáte.
  • Hlasové rozpoznávání je podle mě docela slabé a člověk musí hodně přehánět, aby mu aplikace rozuměla, to ovšem nevadí, pokud kolem sebe máte klid a ticho.

Jak začít?

Je to velice jednoduché, stačí, když si stáhnete Duolingo do mobilu nebo jej zapnete na počítači a budete postupovat podle pokynů. Založíte si profil nebo využijete přihlášení přes Facebook či Google. Poté si vyberete kurz, denní cíl a můžete začít.

Aplikace není těžká na pochopení a je snadné se v ní zorientovat. Využívá tzv. Lingoty, které získáváte za zvládnuté kurzy a pak si můžete kupovat další testy a různá rozšíření nebo sázet na své kvality.

Pokud nějaký jazyk ovládáte, tak můžete pomoct ve vyvíjení aplikace pro další uživatele, kteří by se daný jazyk chtěli naučit.

Kurz se dělí na části, kterými se prokousáváte a zlepšujete se. Začíná od méně náročných částí, jako jsou zvířata, barvy, jídlo atd. a pokračuje přes infinitivy a časy.

Mám účet a co teď?

Založili jste si účet. Zadali si kurz a teď hurá do učení.

Na úvodní stránce se vám zobrazí jednotlivé malé kurzy. Ty, které jsou zbarvené zlatě, již máte hotové a zabýváte se kurzy, které hotové nemáte.

Dále vám po rozkliknutí kurzu vyskočí další stránka. Například v kurzu příroda mám již jednotlivé lekce hotové a jen posiluji tuto znalost, aby mi „zezlátla“. Tudíž klikám na slovíčko „Posílit“ a jen se zlepšuji.

Učení dále probíhá několika způsoby, které se střídají a mění. Díky tomu není učení nikdy nudné. Jednou z možností je napsání překladu.

Dále za přepisu toho, co slyšíte. U poslechu je velkou výhodou, že si můžete mluvený text dát rychle i pomalu, abyste rozuměli, co přesně aplikace říká.

Dále také přeříkáváte text, kdy Vám aplikace kontroluje správnou výslovnost. Je ale občas oříšek říct co aplikace chce slyšet.

A nebo vybíráte ze správných možností.

Po dokončení několika překladů, poslechů a výběrů, vám aplikace přičte XP a vymůžete pokračovat v učení a procvičování dál.

Shrnutí

Určitě doporučuji aplikaci vyzkoušet. Já sama ji využívám a jsem velice spokojená. Pomáhá mi zlepšovat mou úroveň jakéhokoli jazyka, který si zadám a to v čase a místě, které vyhovuje mi a ne někomu jinému. /Aplikaci na počítači mimo autorky článku využívají i autoři tohoto webu s plnou spokojeností/

Odkazy


Pokud se Vám článek nebo Duolingo líbí budeme rádi za sdílení. 😉 Díky


Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings