TIP: Manuální vypnutí režimu údržby WordPress1 min čtení

Občas se stává, že při aktualizaci většího množství pluginů nebo šablon se wordpress zasekne a zůstane nám viset režim údržby. Tento problém je naštěstí poměrně jednoduše řešitelný.

Podmínkou pro jednoduché a rychlé vyřešení problému je přístup na FTP server, kde web běží. Je potřeba se dostat do hlavní složky webu a odstranit zde jeden vytvořený soubor. Nebuďte ale moc rychlí! Servery občas zlobí a třeba jen aktualizujete mnoho pluginů s množstvím souborů. Dejte webu minimálně 5 minut na zpracování aktualizací. Pokud ani po pěti minutách web nenajíždí, teprve přistupte k mazání souboru.

V hlavní složce webu si wordpress vytvořil soubor “.maintenance”, který by měl automaticky po aktualizacích smazat. Pokud tak neudělá (z jakéhokoliv důvodu), tak web “visí” na hlášce o probíhající údržbě. Soubor nekompromisně smažte a web by měl opět normálně fungovat.

Najeďte ještě pro kontrolu do aktualizací a zkontrolujte zda se vše nainstalovalo a aktualizovalo. Pokud nejsou všechny pluginy, které se měly aktualizovat zpracované, jednoduše jste nedali serveru dost času na zpracování. Zapněte aktualizace zbývajících pluginů a dejte tomu čas.


Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings