Recenze Lenovo A6000 plus4 min čtení

Vzhled

Velký dobře podsvícený display dominuje přední straně telefonu. Pod ním jsou tři dotyková nepodsvícená tlačítka a nad ním sluchátko s předním foťákem. Přední foťák nemá nijak extra kvalitu a zadní není o moc lepší. Display reaguje skvěle, rychle a až na 5 prstů.

Zadní strana obsahuje logo Lenova, mikrofon pro video a eliminaci okolního hluku při hovoru a nad ním LED dioda s foťákem. Na zadní straně dole jsou dva perfektní reproduktory Dolby ovládané přes aplikaci Dolby audio.

Software

Telefon obsahuje pár předinstalovaných aplikací. Jedna z nich je určitě velmi dobrá. Nazývá se security a hlídá aplikace. Můžete si díky ní zobrazit která aplikace má jaká práva a taky je zablokovat. Můžete třeba nastavit,  aby se vás aplikace Facebook vždy ptala pokud bude chtít číst vaše sms nebo kontakty. Sám jsem se divil,  jak často mi hromada aplikací chtěla hledat mou polohu, číst sms a kontakty. Nejčastěji všude slídí Facebook a Skype. screenshot_2016-12-01-06-59-23

Dále umí sledovat využití dat, rychlost telefonu a blokovat hovory, které si nepřejete dostávat.

screenshot_2016-12-01-06-59-41

Další aplikace byli spíše obtěžující a nikdy jsem je nevyužil.

Základní prostředí mělo pro mě jednu zásadní chybu. Nemělo žádné menu aplikací a všechny aplikace byly vždy na ploše. Rychle jsem si našel na Google play spouštěč, který má plochy čisté a otevírá se tam menu se všemi aplikacemi.

Základní aplikace na fotoaparát je vcelku dobrá. Pokulhává pouze focení panorama,  při které telefon zaostří na nekonečno,  a tak je vše rozostřené a panorama vypadá děsně. Jinak lze aplikací normálně fotit bez problémů.

screenshot_2016-12-01-07-08-54

Telefon má v základu mnoho nastavení v oznamovací oblasti. Má dokonce vychytávky jako snímek obrazovky, zapnutí LED diody nebo zkratky do různých nastavení.

Telefon má své mouchy,  ale neseká se a má velkou vnitřní paměť. Určitě bych doporučil značku Lenovo a zvláště vyšší modely nebo tento nižší,  ale ve vyšší verzi plus. (já kupoval telefon za trochu méně než 4000 Kč)  Je to skvělý pomocník při navigaci i procházení internetu.

Pokud se vám článek a recenze líbila dejte like nebo sdílejte 😉

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Readers Comments (2)

 1. dobrý den,telefon lenovo 6000 mi neodešle MMS nevíte cím to je u operátora vse dobre nastaveno D.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   pokud máte opravdu ověřeno, že je vše správně nastaveno, pak netuším v čem by mohl být problém. Každopádně vždy většinou pomůže reset do továrního nastavení, který naleznete v menu nastavení telefonu. Bohužel se smažou všechny aplikace i soubory a fotky. Proto si před resetem vše dobře zálohujte mimo telefon. SD karta se ale nesmaže.

   Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings