Recenze Lenovo A6000 plus4 min čtení

Lenovo A6000 plus


Pěkný, krásný a rychlý telefon od Lenova.

Lenovo A6000 plus?

Tento model Lenova se vyrábí ve dvou verzích. Normální a plus. Rozdíl je pouze ve velikosti paměti telefonu. Obyčejná verze má 8GB, kdežto plusová má 16GB. Já si vybral verzi plus a po půl roce používání jsem neměl potřebu micro SD karty. Podle recenzí si lidé na obyčejnou verzi stěžují,  že se seká a padá, na plus verzi si skoro nikdo nestěžuje. Je tedy možné,  že je i rozdíl v kvalitě telefonu jako takového. Rozdíl v ceně oproti verzi plus je jen 500 Kč.

925747721s

Co telefon umí a neumí

Velkou výhodou je zdarma aktualizace na android 5.0.2. Telefon je vybaven 1.2GHz procesorem Qualcomm snapdragon 410 se čtyřmi jádry a dvěmi GB paměti RAM. Display je IPS HD s úhlopříčkou 5 palců. Display je krásně čistý a rovnoměrně podsvícený.  Jak už jsem řekl,  ve verzi plus má interní úložiště 16GB ze  kterého vám systém ukousne 4GB. Celkově tedy máte 12GB místa na fotky,  videa a hlavně aplikace. Za půl roku jsem měl problém s místem asi jen dvakrát a to jsem měl v telefonu mnoho her a aplikací. Aktuálně mám stažených 107 aplikací zabírajících 6GB paměti. Z toho 500MB je Facebook,  190MB messenger dále  tabulky Google, pokémon go, dokumenty Google, Skype atd po 100MB. Dá se říct že místem nešetřím.

Dále telefon disponuje skvělou GPS, která zvládá jak americké satelity,  tak ruské a díky tomu máte vždy přesnou polohu. Pokud používáte internet v mobilu,  určitě budete rádi za podporu LTE,  ale pouze v jednom slotu pro sim kartu. Ano,  telefon má dva sloty na sim karty. Jeden plnohodnotný i s LTE a druhý jen 2G. Osobně mám jednu sim čistě na internet ve slotu LTE a druhou na vše ostatní v “tupém” slotu.

Baterie telefonu má kapacitu 2300mAh a vydrží při LTE internetu 3/4 dne. Při malém používání telefonu vydrží klidně dva dny. Osobně jsem se naučil už na jiných telefonech nechat nabíjet mobil vždy přes noc. A ráno mám pokaždé 100%.

K telefonu dostanete sluchátka (kvalita stylu ťamani), kabel pro data a nabíjení (pěkný  kvalitní ), plastový kryt na zadek telefonu, nabíječku (taky krásná) a samozřejmě hromadu návodů.


Pokračujte prosím na další stranu…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 79 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Readers Comments (2)

 1. dobrý den,telefon lenovo 6000 mi neodešle MMS nevíte cím to je u operátora vse dobre nastaveno D.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   pokud máte opravdu ověřeno, že je vše správně nastaveno, pak netuším v čem by mohl být problém. Každopádně vždy většinou pomůže reset do továrního nastavení, který naleznete v menu nastavení telefonu. Bohužel se smažou všechny aplikace i soubory a fotky. Proto si před resetem vše dobře zálohujte mimo telefon. SD karta se ale nesmaže.

   Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings