Jak zprovoznit vlastní webovou stránku – kompletní návod3 min čtení

Webhosting

Další věcí, kterou budete určitě potřebovat je webhosting. Jednoduše potřebujete nějaký server na kterém váš web bude fungovat. Já osobně používám pro většinu webů www.endora.cz. Existuje zde webhosting zdarma, který bohatě postačuje i pro složitější weby. Výhodou je to, že endora podporuje redakční systémy, a tak je nemusíte složitě instalovat, jako tomu je na ostatních webhostingech.endora Jednoduše si koupíte doménu na forpsi.cz a při její registraci nastavíte NSSET na NSSID:ENDORA . Tím se vaše doména nasměruje na webhosting endory. Nyní si založíte účet na endora.cz. Dle obrázku zadejte název vaší stránky, a pokud už je zaplacená zobrazí se vám možnost „Založit“. Založíte si tímto stránky pod tímto jménem a můžete začít tvořit. Upozorňuji, že vše chce čas. Trvá, než forpsi zprovozní přesměrování na endoru atd.

domm

Další krokem je vybrat si redakční systém na kterém stránky vytvoříte. Nejznámější a nejlepší i díky tisícům rozšíření je systém WordPress. Můžete používat i jiné, které endora podporuje, ale jsou složitější a v angličtině. WordPress nainstalujete jednoduše z menu domény.app

word

Tak a nyní máte vše co potřebujete. Máte doménu, webhosting a wordpress nebo jinou službu. Už jen stačí počkat až se vše aktivuje a začít tvořit web.

Tip:

Taky by se vám mohla hodit reklama na webu ;). Někdo přeci musí platit provoz webu a kdo je lepší, než návštěvníci, kteří vám sledováním reklamy poděkují za obsah webu. Více o reklamách na webu zde.

Jednodušší tvorba webu

Další možností je například www.webgarden.cz. Služba je pro jednoduché vytvoření webu. Je zde možno i koupit doménu a na ní hned začít tvořit web. K tomu není moc co dodat, vše je česky a jednoduché.webgar

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 49 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Sdílej !

Readers Comments (1)

  1. Domény domena.ga, domena.gq, domena.tk, domena.ml a domena.cf jsou zdarma.

    Odpovědět

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings