Counter-Strike: Global Offensive18 min čtení

Módy:

Deadmatch
Někdo vás zabije a vy se po zbytek kola můžete jen dívat jak hrají ostatní a čekat… to je ale nuda. Proto je zde Deatmatch, kde je po smrti okamžitý respawn (oživení) náhodně po mapě. Tento mód je vhodný pro rozehrání před módem kompetitivním, či jen na procvičování s různými zbraněmi. Není zde žádný cíl, nehraje se na kola. Jen se neustále respawnují mrtví hráči a střílí se po sobě. Každá strana má 8 hráčů (celkem tedy 16), můžete střílet jen po nepřátelích. Jako motivace je zde stejně jako v ostatních módech tabulka se statistikami hráčů (skóre jednotlivců, killy atd.) a nahoře je řádek kde jsou ukázány avatary (ikonky) deseti nejlepších hráčů a jejich skóre. Na konci hry se zobrazí 3 nejlepší, je dobrý pocit být mezi nimi… i když to příliš neznamená, je dosti snadné se tam dostat. Během hry se jako zpestření sem tam objeví možnost „Bonusová zbraň“, kterou můžete, ale nemusíte využít. Po 30s bude mít tato zbraň bonusové body za zabití (+6), pak už bude vše normální a zanedlouho se stane bonusovou zbraní zase jiná. Je náhodné o kterou zbraň půjde. Po zjevení možnosti Bonusové zbraně se s ní můžete nechat respawnout (protože během hraní nelze nakupovat, to jen pár sekund po respawnu), nemusíte tedy čekat až vás někdo zabije. Zbraně mají různé body za zabití, přikládám výpis.
20 – Nůž
12 – Zeus x27, Nova, Mag-7/Sawed-Off, PP-Bizon, UMP-45 a všechny pistole
11 – MP7, P90, MP9/MAC-10, XM1014, FAMAS/Galil AR, M4A1-S/M4A4/AK47, SG 553/AUG, SSG 08
10 – AWP, SCAR-20/G3SG1, M249, Negev

Arms Race
Asi nejzábavnější z módů, pokud jdete hrát s kamarádem. Cílem je získat Zlatý nůž, který slouží jako zlatonka v Harry Potterovi. Jakmile někdo zabije zlatým nožem, hra končí a zabiják je vítězem. Tento mód má své speciální mapy, které v jiných módech hrát nelze. Stejně jako v Deathmatchi, i zde se po smrti ihned respawnete. Tady se ale rozlišují strany (teroristé/counter-teroristé), spawnete se vždy na své. Během hry se vám každé cca 2 zabití(myslím že stačí 1 zabití a assist) zvedne úroveň a zbraň se přehodí na jinou. Je zde 16 úrovní, kdy 16. je ta se zlatým nožem, beze zbraně. Celou dobu máte jen aktuální zbraň a nůž, žádnou sekundární pistoli. Pokud někoho zabijete nožem, seberete mu celou úroveň. Celé je to vlastně stejné jako DM s tím rozdílem, že si neurčíte jakou máte zbraň, hraje se 5v5(pět hráčů proti pěti) a končí to zlatým nožem.

Demolition
Něco mezi Arms race a Kompetitivním módem. Hraje se max. 20 kol, jedná se o misi s bombou. Stejně jako v kompetitivním módu je to 5v5. Mapy jsou zmenšeninami map z jiných módů, je zde i pár přímo z Arms race. Zbraně se zde nekupují, ale postupují dle předem daného pořadí. Když v jednom kole někoho zabijete, na začátku dalšího dostanete jinou zbraň. Krom měnění zbraní a map je to stejné jako „Kompeťák“.

Nenáročný
Mód nejpodobnější Kompeťáku, rozdíly jsou v počtu hráčů, kdy je jich 10v10, začíná se s 1000$, hra končí 8. vyhraným kolem (či remízou 7:7) a kevlar s helmou jsou automatické, nekupují se.

Kompetitivní (ranky)
Hraje se max 30 kol (po 15. kole se prohodí strany).Hra končí když některá strana vyhraje většinu kol (16), nebo se jedna strana vzdá.  Některé mapy jsou s rukojmími a některé s bombou.
Při misi s bombou musí teroristé na předem určené místo položit bombu a bránit ji než bouchne. Tato místa bývají dvě (říkejme jim planty) a obě jsou střežena Counter-teroristy(CT). Když selžou a teroristé zde bombu položí, musí se tam zbývající CT dobýt a bombu zneškodnit. Kolo trvá 1m 55s a pokud se v tomto čase stihne položit bomba, prodlužuje se čas o dalších 40s, kdy mají CT šanci na zneškodnění bomby. Zneškodňování bomby trvá 10s (5s pokud má CT defuse kit). Teroristé vyhrají pokud zabijí všechny CT nebo nechají bouchnout bombu. CT vyhrají pokud zabijí všechny teroristy nebo zneškodní položenou bombu nebo teroristům vyprší čas na položení bomby. Vybavení a zbraně se kupují na začátku kola, každý má základní pistoli se kterou může hrát pokud chce šetřit peníze (eko). Na konci kola všichni dostanou peněžní odměnu, jejíž výše závisí na tom, zda vyhráli a zda někdo plantl/defuznul bombu. Během hry se dostávají peníze za zabití nepřítele, výše odměny se liší podle zbraně (např AK-47 dává 300$ a MP7 600$).
Co se map s rukojmími týče, místo plantnutí bomby musíte zachránit rukojmí a donést ho na záchranné místo (obvykle CT spawn). Místa s rukojmími ale hlídají Teroristé a i když se CT povede rukojmího získat, čeká ho nebezpečná cesta do záchranné zóny kde může za každým rohem číhat nepřítel. Obvyklá taktika teroristů pro tuto situaci, je držet se blízko záchranné zóny a zabít CT, než se do ní s rukojmím dostane. Navíc při nesení rukojmího je CT pomalejší. Teroristé vyhrají pokud zabijí všechny nepřátele nebo vyprší čas. CT taktéž pokud zabijí nepřátele a nebo po záchraně jednoho rukojmího.

Při kompetitivním zápase je velmi důležitá komunikace, k tomu slouží chat a voice chat (hlasová komunikace ve hře). Průběžně informujte spoluhráče kde jste zahlédli nepřátele, komunikace je důležitá a velmi podceňovaná část hry. Na konci každého kola dostane nejlepší hráč vítězného týmu hvězdičku (MVP), čím víc jich máte, tím líp, rychleji se s nimi rank-upuje. Každý tým má jednorázovou možnost zahájit minutovou přestávku, kterou musí schválit většina týmu. Stejně tak lze vyhodit z týmu problémového hráče, pokud to schválí ostatní.

Komunitní servery a Workshop mapy
Toto sice není mód, ale určitě stojí za zmínku. Komunitní servery nespadají pod Valve a jsou to hráči vytvořené mapy se speciálními pravidly a možnostmi. Na některých přežíváte craftěním zbraní a zabíjením monster, na jiných hráče zabije pouze hs (headshot), dále jsou surf mapy, ttt, 2v2, únikové atd.. Na těchto mapách nezískáváte xp, ale může vám padnout (dropnout) předmět stejně jako na oficiálních serverech. Ve workshopu na steamu je spousta map na výběr a můžete si do hry stáhnout kteroukoli z nich. Užitečné jsou například mapy pro měnění crosshairu (zaměřovač), kde si naklikáte a přesně upravíte vzhled zaměřovače, který vám už zůstane. Dále jsou zde např. adventurové mapy, kde se musíte dostat a vyskákat na určité místo a překonat nepřátele po cestě. Asi nejužitečnější jsou Aim tréninkové mapy, kde vámi vybranou zbraní střílíte po hýbajících se botech, můžete si zde navolit zda mají helmy, jak se mají hýbat, jestli na vás mají útočit atd.. Je vhodné si vždy před kompetitivním zápasem procvičit na takové mapě aim (vaši schopnost dobře mířit).

 

To by bylo zatím vše, v létě by měla vyjít nová Operace, což je dočasná mise. Já na žádné nebyla a tak o operacích nemám co napsat. Jakékoli dotazy týkající se hry směřujte do komentářů, odpověď byste měli dostat do jednoho dne.

Pokud se vám článek, líbil budu ráda za sdílení 😉


Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 49 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Sdílej !

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings