Counter-Strike: Global Offensive18 min čtení


Zbraně
Jsou zde realistické modely skutečných zbraní. Z obecně nejznámějších jmenuji Glock, AK-47 nebo třeba Revolver r8. Každá zbraň se chová jinak, má jinou přesnost na určitou vzdálenost, sílu, průraznost brnění, spray atd.. Spray je u samopalů postup střílených nábojů při držení tlačítka. Obecně ta zbraň kope a náboje lítají nahoru a všude možně, takže při sprayování nestřílíte všechny náboje tam kam byste chtěli. Spray ale jde ovládnout. Každá zbraň ho má jiný, můžete ho uvidět vyspreyováním celého zásobníku na zeď. Na obrázku níže můžete vidět spray pro AK-47. Abyste během sprayování stříleli víceméně pořád na stejné místo, musíte myší dělat opak spraye zbraně. Takže mírně táhnout myší dolů, pak zahnout atd. a to vše ve správný moment.

Skiny, nálepky a hudební balíčky
Když hra CS:GO vyšla, potýkala se s problémy, nebyl o ni zájem a upadala. Proto autoři přidali skiny jako ozvláštnění hry. Jedná se o různé textury na zbraně. Dají se získat buď koupí na komunitním trhu (za skutečné peníze které dobijete na Steam), cena se pohybuje od 0,03€ do 9000€, přes trade (výměnný obchod s jiným uživatelem na steamu), dropem na konci hry (někdy něco padne, ale většinou jsou to nejlevnější třícentové skiny) a nebo otevřením bedničky. Jsou různé bedny, stojí 0,03€ a více, pořád přibývají nové a obsahují různé skiny. Bedna často padá na konci hry, k jejímu otevření ale potřebujete klíč, který se kupuje přes steam za 2,40€. Klíč zároveň slouží i jako jakési neoficiální platidlo mezi uživateli na steamu. Každá bedna má jinou skupinu skinů, jsou tam méně vzácné a více, přičemž na ty nejhorší je největší šance dropu. Po otevření vám náhodně padne jeden z nich. Místo skinu může padnout i náhodný nůž, pokud to bedna umožňuje. Nejznámějším a nejchtěnějším je AWP skin Dragon lore, je ale zároveň nejobtížněji získatelným (nepočítaje koupi od jiného uživatele může jedině padnout na konci hry lidem, kteří vlastní některou z mincí novějších operací). Krom skinů na zbraně jsou zde také různé nože s vlastními skiny nebo shadow daggers. Nedávno byly přidány i rukavice. Skiny bývají různě opotřebené a podle toho se liší jejich cena. Zbrusu nový (Factory New) > Lehce opotřebený (Minimal Wear) > Opotřebený (Field-Tested) > Silně opotřebený (Well-Worn) > Poničený bojem (Battle-Scarred). Některé skiny mívají i StatTrak, což je počítadlo zabitých nepřátel, umístěné na zbrani. Zvyšuje to cenu skinu. Někdy mi přijde že se CS:GO skiny stávají internetovým platidlem, někteří je tak berou. Mění je za reálné peníze, hry, věci, mobily atd.

Skiny pořád vypadají stejně a liší se jedině opotřebením, chce je udělat trochu originálnějšími kus od kusu. A tak jsou zde nálepky, kterými si je mohou uživatelé polepit. Samozřejmě také nejsou zadarmo, nejlevnější stojí 0,31€ a nejdražší je Ibuypower (holo) Katowice 2014 za 5000€. Každá zbraň má vyhrazená místa na lepení nálepek, obvykle bývají 4. Nálepky lze také seškrábat a nahradit jinými. Po seškrábání ale nálepka zmizí úplně, neobjeví se zpátky v inventáři. Padají ze Sticker capsule (obdoba bedniček na skiny), jinak je lze koupit na komunitním trhu. Nálepky dělíme na Normal, Foil a Holo. Holografické mění barvy podle toho, jak natáčíme zbraň.

Hudební balíčky jsou zde pro zvukové přizpůsobení hry. Spousta lidí si myslí že jediný jejich účel je změna hudby u MVP(hvězdička na konci kola pro nejlepšího hráče). Když jste nejlepší hráč kola, zahraje se vaše hudba, obvykle bývá pouze defaultní. Některým ale zahraje krátká melodie, která hned zaujme a upozorní všechny na to, že ON byl ten nejlepší. Hudební balíček ale dělá více než jen MVP melodii. Změní kompletně veškerou hudbu hry. Hudbu v menu, na začátku kola, při položení bomby, po smrti atd.. Tuto změnu ale pocítíte pouze vy, ostatní to neuslyší. Abyste věděli do čeho jdete, je dobré si nejdříve poslechnout všechnu hudbu co balíček obsahuje, ať nekoupíte balíček který má sice úžasnou MVP hudbu, ale třeba při tikání bomby hraje něco odporného. Doporučuji se podívat ZDE, jsou tu všechny hudební balíčky s jednotlivými songy a orientační cenou. Některé dokonce obsahují StatTrak, který při přehrávání MVP zobrazuje celkový počet vašich MVP po dobu vlastnění balíčku.

pokračování na další straně…

Jak bude reklama vypadat?

Reklama zde napořád jen za 49 Kč?

Zobrazit formulář pro nákup

Sdílej !

Buďte první kdo napíše komentář

Přidej komentář.

Vaš e-mail nebude zveřejněn.


*


Privacy Policy Settings